Turkcell'in finasmanı Ziraat'ten

Turkcell'in finasmanı Ziraat'ten

Çukurova Holding'in Turkcell'deki paylarını geri alabilmesi için Alfa'ya yapacağı ödeme konusunda gereken finansmanın Ziraat Bankası'ndan sağlayacağı iddia edildi

A+A-

Turkcell'in hissedarı Rus Altimo'dan bir kaynak, Çukurova Holding'in Turkcell'deki paylarını geri alabilmesi için Alfa'ya yapacağı ödeme konusunda gereken finansmanın Ziraat Bankası'ndan sağlanacağı iddia edildi.

Reuters haber ajansı,  Altimo'dan bir kaynağın, "Çukurova finansmanı Ziraat Bankası'ndan sağlıyor. Ödemenin 1 Ağustos'a kadar yapılmasını bekliyoruz" dediğini yazdı.

Türkiye'de bayram nedeniyle piyasaların kapalı olmasına bağlı olarak 1 Ağustos'a kadar yapılması beklenen ödemenin 1 Ağustos'ta olması yüksek ihtimal olarak görünüyor. Ancak işlemin yurtdışı kanallar üzerinden yapılması durumunda ödeme birkaç gün daha öne çekilebilir.

Çukurova Holding ve Ziraat konu ile ilgili şu ana kadar bir yorum yapmadı.

Turkcell'in hissedarları Altimo (Alfa) ve Çukurova Holding arasında şirketin kontrol hisselerine ilişkin davayı gören İngiltere Yüksek Mahkemesi (Privy Council), Çukurova'nın Turkcell'deki paylarını geri alması için gereken finansmanın şartları konusunda tarafların anlaştığını ve mahkemenin anlaşmayı onayladığını bugün açıkladı.

Privy Council, anlaşmanın ticari detaylarını duyurmadı. Turkcell hisseleri günü yüzde 4.2 primle 13.65 liradan tamamladı. 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.