Türkiye dahil 4 ülke için siyasi risk uyarısı

Türkiye dahil 4 ülke için siyasi risk uyarısı

Moody's bugün yayınladığı bankalar için 2019 yılı global görünüm raporunda önemli açıklamalarda bulundu

A+A-

Moody's bugün yayınladığı bankalar için 2019 yılı global görünüm raporunda, yurt içi ve siyasi risklerin Arjantin, Brezilya, İtalya ve Türkiye için görünümler üzerinde baskı yaratmaya devam edeceğini bildirdi. 

Moody's "Bankalar-Global 2019 Görünüm" raporunda, yavaşlama yaşansa da global ekonomide güçlü büyümenin bankaların 2019'da kredibilitelerini desteklemeye devam edeceğini vurguladı. Ancak Moody's jeopolittik ve yurt içi risklerin en büyük belirsizlik ve risk kaynağını oluşturduğunu belirtti. 

Bankacılık sektörü için 2019 yılında ön plana çıkan riskin ABD-Çin arasında tırmanan gerilimin ticari anlaşmazlıkların ötesine geçeceği endişesi olduğunu vurgulayan Moody's buna ek olarak anlaşma olmadan bir Brexit'in gerçekleşmesi serayosu altındaki risklerin de arttığını ifade etti. 

Moody's raporunda, "Yurt içi ve siyasi riskler, Arjantin, Brezilya, İtalya ve Türkiye'nin görünümleri üzerinde, bankacılık sistemleri için kredi negatif etkilerle birlikte, baskı yapmaya devam edecek" ifadelerine de yer verdi.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.