Türkiye ile AB'den İran kararı

Türkiye ile AB'den İran kararı

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Türkiye ve AB'nin, yaptırımların kaldırılması sonucunda İran'ın yararlanmakta olduğu ekonomik faydaların sürdürülmesinin önemi hususunda mutabık kaldığı belirtildi.

A+A-

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan 'Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Siyasi Diyalog Toplantısı'na ilişkin ortak açıklamada, "Kapsamlı Ortak Eylem Planı'nın ve bu anlaşma uyarınca yaptırımların kaldırılması sonucunda İran'ın yararlanmakta olduğu ekonomik faydaların sürdürülmesinin önemi hususunda mutabık kaldık" denildi.

Açıklamada, Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Siyasi Diyalog Toplantısı neticesinde yapılan ortak açıklamada, "IŞİD'e katılanların yanı sıra geri dönen yabancı terörist savaşçıların engellenmesi, havacılık emniyeti ve Türk makamlarıyla AB kurumları arasında daha yakın işbirliği konusunda mutabık kalındı" denildi.

TÜRKİYE İLE AB ARASINDA KİŞİSEL VERİ AKTARIMINA YÖNELİK BİR ANLAŞMA İMZALANACAK

Türkiye ile AB arasında EUROPOL ve ağır suç ve terörle mücadeleden sorumlu Türk makamları arasında kişisel veri aktarımına ilişkin operasyonel bir anlaşma imzalanması için müzakereler 30 Kasım'da başlayacak.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.