Üç Türkiye şirketi Karadağ Havalimanı için teklif verdi

Üç Türkiye şirketi Karadağ Havalimanı için teklif verdi

Karadağ Havalimanları için 3'ü Türk olmak üzere 7 şirket başvuruda bulundu

A+A-

Karadağ Havalimanları için 7 şirket başvuruda bulundu. Ticaret Bakanlığı 'Blog'unda yer alan habere göre, Karadağ Havaalanlarının uzun süreli kiralanmasına ilişkin 11.10.2019 tarihinde  bir kamu çağrısı başlatmıştı. Bu kapsamda, ön yeterlilik başvuru süresi 25.11.2019 tarihinde  sona ermiş olup, bahse konu Bakanlıkta ihale ile ilgilenen tüm  firmaların katılımı ile bir basın toplantısı düzenlenmiştir.

Bu çerçevede, imtiyaz sözleşmesi kapsamında ön yeterlilik için  toplam 7 konsorsiyum ve firma teklif vermiş olup, başvuru sahipleri  arasında 3 Türk firması bulunmaktadır. Teklif veren firma ve konsorsiyumların listesi aşağıda  sunulmaktadır:

1) Cengiz İnşaat & Kopenhag Havalimanları, Türkiye, Danimarka

2) Incheon International Airport Corporation, Güney Kore

3) GMR, Hindistan

4) Groupe ADP & TAV Holding, Fransa, Türkiye

5) Corporacion America Airports, Luxemburg

6)  Limak Holding, Türkiye

7) Consortium DAA International-Bouygues Batiment International-Marguerite-TIIC, İrlanda, Fransa ve Luxemburg Kamu çağrısı ve ön yeterlilik belgesi uyarınca tüm ön yeterlilik  başvuruları zamanında yapılmıştır.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.