Ülker Bisküvi’de hisse satış oranı yüzde 20

Ülker Bisküvi’de hisse satış oranı yüzde 20

Yıldız Holding, Ülker Bisküvi'de nitelikli yatırımcılara yapacağı hisse satışını yüzde 20'ye yükseltti.

A+A-

Yıldız Holding, daha önce yüzde 10 hisse satışı yapacağını duyurduğu Ülker Bisküvi'de satış miktarını yüzde 20'ye kadar çıkardığını ve hızlandırılmış talep toplama yöntemiyle bugün başlayan satışta pay başına fiyatın 12.6 lira olacağını duyurdu.

Yıldız Holding, Ülker Bisküvi hisselerinin piyasa derinliğinin artırılması amacıyla sermayenin yüzde 10'unu temsil eden payların satışı için Ünlü Menkul Değerler'i ağustos ayında 6 aylık süre için yetkilendirmişti.

KAP'a yapılan açıklamada, kurumsal yatırımcılardan gelen talep ve mevcut piyasa şartlarına bağlı olarak, yüzde 10 hisse için yapılan söz konusu yetkilendirmenin yüzde 20 payı temsil eden 68.4 milyon adet paya kadar çıkarıldığı belirtildi. Şirket, yüzde 20'lik payın tamamının satılması durumunda 861.84 milyon liralık satış geliri elde edecek.

Yetkilendirmeye konu olan yüzde 20 hisseye denk gelen payların tamamının satılması durumunda Yıldız Holding, iştirakleri ve ailenin yüzde 77 seviyesindeki pay sahipliği, yaklaşık yüzde 57'ye düşecek.
Yıldız Holding'in açıklamasına göre, muhtemel alıcıların yerli veya yabancı yatırım fonları, emeklilik fonları, yatırım ortaklıkları ve benzeri diğer nitelikli yatırımcılar olması bekleniyor.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.