Ünlülerin ve sanatçıların yeni gözdesi Bozcaada

Ünlülerin ve sanatçıların yeni gözdesi Bozcaada

Bozcaada, ünlülerin gözdesi haline geldi. İş, sanat ve medya dünyasından birçok isim yaz tatilini geçirmek amacıyla Bozcaada'dan ev satın alıyor, yatırım amaçlı arsa alıyor.

A+A-

Bakir koyları, kum plajları, berrak denizi, üzüm bağları, şarapları, tarihi taş evleri, sörf için ideal esintileriyle ünlü Bozcaada, bu özellikleri nedeniyle oldukça rağbet görüyor. Türkbükü ve Çeşme gibi tatil beldeleriyle yarışan adayı, özellikle kalabalık ve gürültüden kaçıp huzurlu tatil isteyenler tercih ediyor. Gözler yeni planda Yatırımcıların kulağının yeni imar planında olduğu belirtilirken, emlakçılara göre arsalar büyük rağbet görüyor. "Herkes 5 dönümlük arsalara saldırıyor " diyen Truva Emlak'tan Yalçın Şimşek. 5 dönümlük arsaların peynir ekmek gibi satıldığını belirtiyor. Şimşek, adanın güney tarafına düşen ve denize yakın olan Ayazma. Sulubahçe.
Habbele tarafıyla. Mermer Burnu. Ayana Koyu ve Beylik Koyu'na yoğun bir talep olduğu belirtiyor. Bozcaada Emlak'tan Ahmet Varlı da Sulubahçe ve Ayazma'nın yanı sıra Amerikan Çeşmesi'nin de rağbet gördüğünü vurguluyor. "Bozcaada'ya yatırım yapan kazanır" diyen Nail Akgün ise, "Burası Bodrum gibi oldu. Fiyatlar hiçbir zaman düşmüyor. Şu an imar çalışmalarından dolayı biraz piyasa durgun ama imar çalışmasının neticelenmesinden sonra yeniden piyasa canlanacak. Eceabat ve Çanakkale arasına yapılması düşünülen köprü Bozcaada'nın değerini daha da artıracak" diyor.

Yatırımcıları çeken imar planı hazırlıkları, plancıları ve çevrecileri ürkütüyor. Şehir Plancıları Odası Bursa Şubesi, planın yapılaşma yoğunluğu getirdiğini, sit alanlarının yok edildiğini belirterek planın şehircilik ilkelerine ve kamu yararına aykırı olduğunu söylemişti. Geçen hafta kaybettiğimiz Oktay Ekinci ise "Tümü 3. derece sit' olan adaya dayatılan yeni plan eğer hayata geçerse, ne o dinginlik kalacak, ne bağlar, ne de kimliğini tamamlayan geleneksel Ege evleriyle bezeli yerleşim dokusu" demişti.


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.