Uyum'da çağrı fiyatı 2.03 lira

Uyum'da çağrı fiyatı 2.03 lira

Uyum Gıda'da sermaye yapısındaki değişikliğin ardından ortaya çıkan, zorunlu pay alım teklifi için şirket SPK'ya 2.03 TL teklif etti. Son kararı SPK verecek

A+A-

Uyum Gıda'da Mehmet Akyüz ve Ahmet Akyüz'ün toplam 9.072.000 adet hisse senedini 2.00 TL fiyattan Verimed adlı şirkete satması sonucu ortaya çıkan zorunlu pay alımı için fiyat belirlendi. Uyum Gıda tarafından Kamuoyu >Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen bilgiye göre, A ve B Grubu hisseler için şirket SPK'ya 2.03 TL pay alım fiyatı teklifinde bulundu. Zorunlu Pay alım ile ilgili sürecin yönetimi konusunda Tera Menkul ile anlaşma yapıldığı bildirilen açıklamaya göre, Verimed için de muafiyet talep ediliyor. Teklif edilen fiyat ve diğer hususlar için son karar SPK tarafından belirlenecek.

Uyum Gıda hisselerinin bugün Borsa İstanbul'da kapanış fiyatı 2.00 TL oldu.

Uyum Gıda tarafından konuyla ilgili olarak KAP'a gönderilen açıklama şu şekilde:

"Şirketimizin 05.03.2014 tarihli Özel Durum Açıklaması ile açıklanan Hisse Alım Sözleşmesi uyarınca, Şirketimizde % 7.56 oranında A Grubu 4.536.000 adet nominal pay sahibi olan Mehmet Akyüz ve %7,56 oranında A Grubu 4.536.000 adet pay sahibi olan Ahmet Akyüz (Satıcılar), Uyum Gıda ve İhtiyaç Maddelerini San. ve Tic. A.Ş.'de (Uyum Gıda A.Ş.) sahibi bulundukları payların tamamını, Verimed Tıbbi Ürünler Lojistik Nakliyat ve Danışmanlık Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye (Verimed A.Ş.) 05.03.2014 tarihi itibariyle hisse başına 2,00TL fiyata devretmişlerdir. Devir sonrası tüm hak ve yükümlülükleri Hisse Alım Sözleşmesi uyarınca Verimed A.Ş. tarafından devralınmıştır. Verimed A.Ş., Şeref Songör'ün %100 pay sahibi olduğu tek kişilik bir Anonim Şirkettir.

Uyum Gıda A.Ş.'nin ortaklık yapısı içerisinde %47,32 paya sahip olan Makro Market A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Songör'dür. Şeref Songör, Makro Market A.Ş.'nin %22,0 oranında pay sahibidir. 04 Temmuz 2013 tarihinde yapılan 2012 yılı Olağan Genel Kurulu'nda kabul edildiği ve Ticaret Sicil Gazetesi'nde tescil itibariyle Şeref Songör, Uyum Gıda A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı'dır. Sürekli Bilgilere İlişkin Özel Durum Açıklama Formu'nde kamuya bildirildiği şekliyle 14.02.2014 tarihinden itibaren Şeref Songör, %2,466 orana tekabül eden 1.480.000 adet nominal B Grubu paya sahiptir.

Verimed A.Ş.'nin 9.072.000 adet nominal pay alımı ile birlikte, 23 Ocak 2014 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanması ile yürürlüğe giren Sermaye Piyasası Kurulu Pay Alım Teklifi Tebliği (II-26.1) (Tebliğ) 'nin Madde 12/1. fıkrasında tanımlanmış Yönetim Kontrolü tanımına göre ; " Birlikte hareket eden kişiler " olarak; Makro Market A.Ş., Verimed A.Ş. ve Şeref Songör, yönetim kontrolünü elde etmiş bulunmaktadır. Buna mukabil, Tebliğ uyarınca "Birlikte hareket eden kişiler" açısından pay alım teklifinde bulunma yükümlülüğü doğmuş bulunmaktadır.

Birlikte hareket edenler adına Verimed A.Ş. zorunlu pay alım teklifi işlemlerini yürütecektir. Zorunlu pay alım teklifi ile ilgili olarak Tera Menkul Değerler A.Ş. ile aracılık sözleşmesi imzalanmıştır. Pay alım teklifi yapılması amacıyla 11 Mart 2014 tarihi itibariyle Verimed A.Ş. tarafından Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuru evrakları gönderilmiş ve muafiyet talep edilmemiştir.

Pay Alım Teklifi Fiyatı:1 adet 1 TL Nominal Değerli A Grubu Pay için Teklif edilen Pay Alım Fiyatı 2,03-TL, 1 adet 1 TL Nominal Değerli B Grubu Pay için Teklif edilen Pay Alım Fiyatı 2,03-TL olarak belirlenmiştir. Belirlenen bu tutar II-26.1 sayılı Pay Alım Teklifi Tebliğinin 15. Maddesine göre belirlenmiştir.

Sermaye Piyasası Kurulu'nun onayına müteakip kesinleşecek Pay Alım Teklifi Bilgi Formu, başlangıç ve bitiş tarihleri ayrıca duyurulacaktır. "

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.