Verusa Holding halka açılıyor

Verusa Holding halka açılıyor

12-13 Kasım'da yapılacak halka arz işleminde hisse fiyatı 11,3 lira olarak açıklandı

A+A-

Sermayesinin yüzde 99.80'i Investco Holding'e ait Verusa Holding'in halka arz işlemi yarın başlıyor. 12-13 Kasım tarihleri arasında yapılacak hisse satışı için hisse başına fiyat 11,3 lira olarak belirlendi. Bir yıllık geri alım taahhütüyle satışa çıkacak hisselerin tamamı satıldığında şirketin yüzde 35'i halka açık hale gelecek.

Verusa Holding, girişim sermayesi, enerji, demir-çelik, teknoloji, kimya ve telekomünikasyon sektörlerinde faaliyet gösteren iştiraklere sahip. Yapılan açıklamaya göre Holding’in 2012 yılı net karı 35.6 milyon TL, 2013 yılı ikinci çeyrek net karı ise 11.8 milyon TL. Halka arzdan elde edeceği 56.5 milyon liralık geliri yeni yatırımlarda kullanmayı planlayan Verusa Holding'in halka arz öncesi 67.2 milyon lira olan özsermaye büyüklüğü, halka arz sonrası 123 milyon liraya yükselecek.

Halka açıldıktan sonra Ulusal Pazar'da işlem görecek şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ünal, halka arz edilen hisseler için verilen bir yıllık geri alım taahhüdünün yanı sıra iki yıl boyunca ortak satışı yapılmayacağını, yine bir yıl içinde bedelli sermaye artırımı yapılmayacağını da söylüyor.
Şirketten yapılan yazılı açıklamada halka arz sonrası şirket sermayesinin 20 milyon liraya çıkacağı belirtilerek Borsa Ulusal Pazar'da işlem görecek 7 milyon adet şirket paylarının tamamına yönelik olarak ilk yılın sonunda geri alım taahhüdü bulunduğu ifade edildi.

İştirakleri:

Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı, Aldem Çelik İnşaat ve Makine Sanayi, Ata Elektrik Enerjisi Toptan Satış, Innoted Teknoloji, Acıselsan Acıpayam Selüloz, Anel Telekomünikasyon Elektronik Sistemleri (AnelTech). Şirketin faaliyet alanıyla ilgili bilgi, internet sitesinde şöyle yer almış:  

"Verusa Holding A.Ş. yerli veya yabancı şirketlere ortak olmak, bunların daha verimli ve karlı bir şekilde devamlılıklarını sağlamak için yönetimlerine aktif olarak katılmak, günün şartlarına uygun rekabet koşulları yaratarak sevk ve idare edilmelerini temin etmek; planlama, üretim, pazarlama, mali, finansman, personel ve fon yönetimi alanlarında gelişmiş tekniklerle çalışmalarını sağlamak amacıyla kurulmuştur."

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.