VİOP'ta öğlen arası olmayacak

VİOP'ta öğlen arası olmayacak

VİOP'ta döviz ve altın sözleşmelerinin dışında uygulanan öğle arası 30 Kasım 2015 tarihinden itibaren kaldırılacak.

A+A-

Borsa İstanbul tarafından yayımlanan duyuruya göre daha önce BISTECH sisteminin devreye alım tarihi olarak bildirilen 30 Kasım 2015 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde seans saatlerinde düzenlemeler yapıldı.

Duyuruda, VİOP İşleyiş Esasları Genelgesi'nde yapılan değişikliklerle, öğle arası kaldırılmak suretiyle, tüm sözleşmeler için "normal seans" adı verilen tek bir seans düzenleneceği bildirildi. Buna göre 30 Kasım itibarıyla "Pay Vadeli İşlem ve Opsiyon Sözleşmeleri'nde" normal seans saatleri 9.10 - 17.40 arası olarak belirlenirken, "Diğer Sözleşmeler" için ise normal seansın 9.10 - 17.45 arasında gerçekleştirileceği kaydedildi.

Duyuruda ilgili genelgenin 4.2.2 nolu "Normal Seans" başlıklı maddesindeki kısım ise "Normal seans, fiyat ve zaman önceliğine dayanılarak çok fiyat sürekli müzayede esasıyla işlemlerin gerçekleştirildiği seanstır. Tüm sözleşmeler için "normal seans" adı verilen tek bir seans düzenlenir. Normal seansın son 10 dakikası "kapanış aralığı" olarak adlandırılır" şeklinde değiştirildiği ifade edildi

VİOP'ta halen pay, endeks, emtia ve enerji sözleşmelerinde 12.30 ile 13.55 saatlerinde öğlen arası verilerek işlem gerçekleştirilmiyor.

 

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.