Yabancıların AVM ilgisi

Yabancıların AVM ilgisi

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği Başkanı ( AYD ) Hulusi Belgü, yabancıların Türkiye'de Alışveriş Merkezi Yatırımlarını çok cazip bulduklarını belirtti.

A+A-

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü, Türkiye'deki AVM'leri satın almak isteyen çeşitli fonlar, bankalar, kuruluşlar ve yabancı şirketler olduğunu belirterek, "Bu yabancı fonlar,  AVM yatırımlarını daha mantıklı ve makul buluyor" dedi.

Belgü, "Eskiden yabancılar daha hızlı çıkabilecekleri işe yatırım yapıyorlardı. Türkiye’de ekonomik stabilite ve politik istikrar oluştuktan sonra yabancıların yatırım süresi uzadı" ifadelerini kullandı.
AVM'lerin geçen yıl 50 milyar dolarlık bir ciro yaptığını ve bu yıl rakamın 60 milyar dolara çıkmasının beklendiğini kaydeden Belgü, "Outlet Türkiye’de dejenere olmuş vaziyette. Bu tamamen bir pazarlama malzemesi  oldu. Bu işin iyi düzenlenmesi ve gözden geçirilmesi lazım" şeklinde konuştu.


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.