Yapı Kredi Akbank'tan genel müdür yardımcısı transfer etti

Yapı Kredi Akbank'tan genel müdür yardımcısı transfer etti

Yapı Kredi Perakende Bankacılık Satış Yönetimi'nden sorumlu GMY Mert Yazıcıoğlu görevinden ayrılıyor, görevi Arif İsfendiyaroğlu devralacak.

A+A-

Yapı Kredi Perakende Bankacılık Satış Yönetimi'nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mert Yazıcıoğlu, 30 Kasım 2018 tarihi itibariyle kendi isteği ile görevinden ayrılıyor. Yazıcıoğlu'nun görevini, resmi onayların ardından, Arif İsfendiyaroğlu devralacak. 

Yapı Kredi CEO'su Gökhan Erün, görev değişimi ile ilgili olarak  "29 yıldır bankamızda farklı görevler üstlenen Mert Yazıcıoğlu'nun kurumumuza çok büyük katkıları oldu. Kendisine, bugüne kadar gösterdiği özveri ve sağladığı başarı için teşekkür ediyor ve bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi. 

Resmi onayların ardından görevi devralacak Arif İsfendiyaroğlu'nun ise Yapı Kredi Ailesi'ne katılmasından memnuniyet duyduğunu belirten Erün, "Sayın İsfendiyaroğlu'nun sahip olduğu deneyim ve vizyonu ile kurumumuza büyük katkılar sağlayacağına inanıyorum" diye konuştu. 
 
Arif İsfendiyaroğlu Hakkında
 
Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümünde tamamlayan Arif İsfendiyaroğlu, Manchester Business School ve Bilgi Üniversitesi'nde MBA derecesini almıştır. Meslek hayatına, 1990 yılında Garanti Bankası Menkul Kıymetler Yetkilisi olarak başlayan Arif İsfendiyaroğlu, 2004 yılına kadar aynı bankada farklı görevlerde bulunmuştur. 2004 yılında Denizbank'a İşletme Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı olarak transfer olan 
İsfendiyaroğlu, 2006 yılında aynı bankanın Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. 2009 - 2015 yılları arasında Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen İsfendiyaroğlu, son olarak Akbank Perakende Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu. 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.