Yeni operasyon İstanbul değil Ankara'da

Yeni operasyon İstanbul değil Ankara'da

İstanbul'da yeni bir operasyon iddiaları savcılık tarafından doğrulanmadı. Ancak Ankara'da TCDD'nin bazı ihalelerine dönük soruşturma başlatıldığı ortaya çıktı

A+A-

 

 

Bazı yayın organlarında yer alan ve "İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı yeni bir operasyon için düğmeye bastı" haberleri bizzat İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı tarafından yapılan yazılı açıklama ile doğrulanmazken şok bir soruşturma açıklaması Ankara'dan geldi.

Sosyla medya ve bazı haber sitelerinde yer alan ve Ergenekon savcılarından Muammer Akkaş tarafından İstabul'da yürüldüğü ifade edilen operasyonla ilgili Başsavcısı Çolakkadı, "İstanbul'da TMK kapsamında yeni bir operasyon yok" açıklamasını yaptı. Çolakkadı, adliyedeki gazetecilerin, TMK kapsamında bir operasyon olup olmadığına ilişkin sorusunu, sekreteryası aracılığıyla yanıtladı. Başsavcı Çolakkadı, "Böyle bir operasyon yok" dedi.

Soruşturma Ankara'da

Özellikle sosyal medyada dolaşan yeni operasyon iddialarının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı bir açıklama yaptı. Açıklama şöyle:  TCDD'nin yaptığı bazı ihalelerle ilgili yapılan ihbarlar üzerine Cumhuriyet Savcılığımız tarafından soruşturmaya başlanıldığı, soruşturmanın halen devam ettiği , Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından yürütülen soruşturmanın Ceza Mahkemesi Kanununun 157. maddesinde düzenlenen 'soruşturmanın gizliliği'çerçevesi içerisinde yürütülmektedir.

TCDD'nin açıklaması

TCDD Genel Müdürlüğü konuyla ilgili olarak bir açıklamada bulundu. Kurum yaptığı resmi açıklamada, "Söz konusu haberlerde, şüpheli oldukları iddia edilen TCDD Genel Müdürü dahil olmak üzere Kuruluşumuzdan diğer bazı isimlere de yer verilmiş olup, haklarında soruşturma yapıldığı yönünde ifadelere yer verilmiştir. Bugüne kadar Kuruluşumuzdan hiç kimsenin ifadesine başvurulmamıştır. İsimleri yazılarak zan altında bırakılan Kuruluşumuz çalışanlarının iddialara ilişkin yasal hakları saklıdır." ifadeleri kullanıldı.
 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.