Yiğit Bulut: ABD'li şirketler Erdoğan'ı dinleyecek

Yiğit Bulut: ABD'li şirketler Erdoğan'ı dinleyecek

Erdoğan’ın başdanışmanlarından Yiğit Bulut, Derviş Modeli'nin sona erdiğini ve ABD'li yüzlerce şirketin Türkiye'ye gelip Erdoğan'ı dinleyeceğini açıkladı

A+A-

Erdoğan’ın başdanışmanlarından Yiğit Bulut, yüzlerce Amerikan şirketinin Türkiye’de katılacağı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılarak hitapta bulunacağı bir "Türkiye’de Yatırım Konferansı" düzenleneceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ekonomi Başdanışmanı Yiğit Bulut, Amerikan ticaret odaları ve sivil toplum işbirliğiyle yüzlerce Amerikan şirketinin Türkiye’de katılacağı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılarak hitapta bulunacağı bir “Türkiye’de Yatırım Konferansı” düzenleneceğini açıkladı.

Yiğit Bulut, ABD temasları hakkında Twitter üzerinden bilgi verirken "Başta paralel örgüt olmak üzere, içeriden-dışarıdan engelleme girişimlerine rağmen dün Washington’da çok önemli bir toplantı gerçekleştirdik. ABD’nin en büyük 15 şirketinin temsilcileriyle dünya ve Türkiye ekonomisini konuştuk" dedi.

ABD’li işadamlarıyla üreten Türkiye modelini incelediklerini ve “yeni Türkiye”nin hedeflerini anlattıklarını belirten Bulut, “Başkanlık sistemi ve 2023 hedeflerine olan ilgi ve destek Türkiye’den görünenden çok daha fazla. Türkiye’nin parlayan yıldızı ve 2023 hedefleri benimsenmiş durumda. Türkiye’nin üretim odaklı ekonomi modeline geçtiğinin altını çizdik. Gerek bu toplantıda, gerekse yaptığım görüşmelerde bir detayı çok net anlattı: Türkiye’de yüksek faiz ve ranta dayanan ‘Derviş modeli’ kesinlikle bitmiştir!” dedi.

Bir de önemli karar aldıklarını kaydeden Yiğit Bulut, "Amerikan ticaret odaları ve sivil toplum işbirliğiyle, yüzlerce Amerikan şirketinin Türkiye’de katılacağı ve Sayın Cumhurbaşkanımızın kendilerine hitap edeceği bir ‘Türkiye’de yatırım konferansı’ düzenleyeceğiz" bilgisini verdi.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.