YKM'nin tamamı Boyner'in oldu

YKM'nin tamamı Boyner'in oldu

Boyner Büyük Mağazacılık, YKM'nin yüzde 37 hissesini 100 milyon liraya aldı.

A+A-

Boyner, YKM'nin 37'lik hissesini ve marka haklarının kalan yüzde 50'sini toplam 100 milyon TL karşılığında satın alarak şirketin ve markaların yüzde 100'üne sahip oldu. YKM'nin yüzde 63 oranındaki hissesini geçen yıl satın alan Boyner Büyük Mağazacılık, geri kalan yüzde 37'lik hisseyi de aldı.

Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, konuyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:
"Söz konusu satın almanın, tüm taraflar için mutlu ve huzurlu bir formül olduğunu düşünüyorum. YKM, köklü geçmişi yıllara dayanan tecrübesi ve ülke genelindeki yaygınlığı ile Türk perakende sektörünün en değerli markaları arasında yer alıyor. Geçtiğimiz son bir yılda da Boyner Büyük Mağazacılık ve YKM'nin, birbirini kusursuz bir şekilde tamamladığını gördük. Konsolide yıl sonu cirosu 1,5 milyar TL'ye yaklaşacak bu dev şirketin önümüzdeki dönemde de müthiş sonuçlara ulaşacağına inanıyorum. Bu sinerjiden en kazançlı çıkan ise 'koşulsuz müşteri mutluluğu' anlayışıyla hizmet vermeye devam edeceğimiz müşterilerimiz olacak."

Boyner Grup, mayıs ayında Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş'nin yüzde 30,05 oranındaki hissesini Citi Venture Capital International'ın bir kuruluşu olan Fennella Sarl'den satın aldığını duyurduktan sonra halka açık hisselerine de çağrıda bulunarak Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş'deki payını yüzde 96,5'e çıkarmıştı.

Etiketler : , , ,

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.