Zeybekçi: faizler yükselmeyecek

Zeybekçi: faizler yükselmeyecek

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, faizlerin yükselmeyeceğini, istesek de ekonomik kriz çıkartamayacağımızı söyledi

A+A-

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Biz istesek dahi Türkiye'de ekonomik kriz çıkaramayız, o kadar sağlam" dedi.

Bakan Zeybekci, Denizli programı kapsamında Çal ilçesinde merkezi sıcak karışım asfalt yolun açılışına katıldı. Çal Belediyesi önünde yaptığı konuşmada, Türkiye'de ekonominin bütün detaylarını bildiğini ifade eden Zeybekci, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin ekonomisi 28 Avrupa Birliği üyesi ülkenin ekonomilerinden daha güçlü. Bunu biz söylemiyoruz, onlar söylüyor. Şundan emin olun, bu sözümü bilerek ve altını çizerek söylüyorum. Biz istesek dahi Türkiye'de ekonomik kriz çıkaramayız, o kadar sağlam. Allah Başbakanımızdan, bakanlarımızdan razı olsun, sağlam hale getirmişler. İşte döviz çıktıydı, şu olduydu, bu olduydu. Bunların hepsi geçecek. Bunlar ekonomiye zarar vermez. Bilerek söylüyorum. kelimeleri de seçerek söylüyorum. 

Ekonomi kendi dengesini bulur. Faizler yükselmeyecek, milletin ve devletin faizleri yükseltmek gibi bir niyeti yok. Bu, tekrar yerine oturacak ve geçecek. Bizi bilirsiniz bizim hayatımızda 3 altın kuralımız oldu. Bunu hayat felsefemiz haline getirdik ve bunu da Başbakanımızdan öğrendik. Biz söz verdik mi canımız pahasına tutarız. Biz söz söyledik mi asla yalan söylemeyiz ve biz emanete ihanet etmeyiz ve ettirtmeyiz."

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.