ABD işsizlik başvuruları beklentilere yakın

ABD işsizlik başvuruları beklentilere yakın

ABD'de haftalık işsizlik maaşı başvuruları beklentilere yakın bir düşüş gösterdi.

A+A-

 ABD'de haftalık işsizlik maaşı başvuruları beklentilere yakın bir düşüş gösterdi. ABD Çalışma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, 11 Mart ile sona eren haftada işsizlik maaşı başvuruları 2 bin düşüşle 241 bin oldu.

Piyasalarda beklenti başvuruların bin düşüşle 242 bin olacağı yönündeydi. Bir önceki haftanın rakamı 243 binde revize edilmeden bırakıldı. 4 haftalık ortalama işsizlik maaşı başvuruları 750 artışla 237 bin 250 oldu. 

İşsizlik maaşından yararlanmaya devam edenlerin sayısı 4 Mart ile sona eren haftada bir önceki haftaya göre 30 bin düşüşle 2 milyon 30 bin oldu. 4 haftalık ortalamalara göre işsizlik maaşı başvurusundan yararlananlar 11 bin 750 düşüşle 2 milyon 54 bin 250 olarak açıklandı. 

İşsizlik sigortalıların oranı aynı dönemde mevsimsel düzeltilmemiş verilerle yüzde 1,8'den yüzde 1,7'ye inerken, düzeltilmiş verilerle yüzde 1,5 olarak kaldı.

İşsizlik sigortalıların oranı işsizlik maaşından yararlanmaya devam edenler ile işsizlik maaşı başvurularının oranından hesaplanıyor.

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.