Anadolu Hayat'a yeni genel müdür

Anadolu Hayat'a yeni genel müdür

Anadolu Hayat Emeklilik genel müdür yardımcısı M. Uğur Erkan, şirkete genel müdür olarak atandı

A+A-

Anadolu Hayat Sigorta'ya yeni genel müdür atandı. Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen açıklamaya göre alen genel müdür yardımcısı olan M. Uğur Erkan'ın Hazine'den olumsuz görüş çıkmaması durumunda genel müdür olarak atanacağı belirtildi. Şirketten KAP'a gönderilen açıklama şu şekilde:

"Şirketimizin 25.07.2014 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu Toplantısı'nda;

- Şirketimiz Genel Müdür Yardımcısı Sayın M. Uğur Erkan'ın, gerekli bilgi ve belgelerin T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü'ne ulaşmasını izleyen 10 iş günü içinde Müsteşarlıkça olumsuz görüş bildirilmemesi durumunda, haiz olduğu I. derece imza yetkisiyle Şirketimiz Genel Müdürlüğüne atanması,

- Türk Ticaret Kanunu'nun 363. ve Şirket Esas Sözleşmesi'nin 10.maddesi gereğince Genel Kurul'un ilk toplantısına kadar görev yapmak üzere, Sayın Mete Uğurlu'dan boşalan Yönetim Kurulu üyeliğine Genel Müdür Sayın M. Uğur Erkan'ın seçilmesi kararlaştırılmıştır.

Saygılarımızla,"

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.