Apple CEO’sundan çarpıcı metaverse açıklaması

Apple CEO’sundan çarpıcı metaverse açıklaması

Apple'ın son finansal kazanç toplantısında konuşan Tim Cook'tan son dönemlerin popüler konusu metaverse ile ilgili heyecanlandıran bir açıklama geldi.

A+A-

Apple'ın son finansal kazanç toplantısında konuşan Tim Cook, son zamanlarda gündemden düşmeyen metaverse dünyasıyla ilgili heyecanlandıran açıklamalarda bulundu.

Apple, metaverse'e inanıyor

Donanımhaber'in bildirdiğine göre Cook; Apple'ın halihazırdaki sanal gerçeklik çalışmalarıyla ilişkilendirdiği metaverse'in, yüksek bir potansiyele sahip olduğunu ve şirketin bu alana yatırım yaptığını belirtiyor.

Tim Cook, metaverse ile ilgili sorulan sorulara, "Özellikle inovasyona odaklanmış bir şirketiz ve App Store'da 14.000'den fazla AR uygulamamız var." dedi ve Apple'ın sanal gerçeklik alanında büyük potansiyel gördüğünü ve şirketin buna göre yatırım yaptığını kaydetti.

Cupertinolu teknoloji devi uzunca bir süredir bir artırılmış gerçeklik teknolojilerine, gerek donanım gerekse de yazılım kanadında ciddi yatırımlar yapıyor. Öyle ki son iPad Pro ve iPhone modellerine dahil edilen LiDAR sensörü, şirketin AR alanında yaptığı donanımsal çalışmaların son örneği olarak gösterilebilir. Ayrıca Apple'ın uzun süredir VR gözlüğü üzerinde çalıştığı da biliniyor. Endüstri kaynaklarından gelen son bilgiler, söz konusu VR gözlüğün yıl sonlarına doğru duyurulabileceği yönünde.

İlgili Haberler