Apple'dan iPhone kullanan herkese önemli uyarı

Apple'dan iPhone kullanan herkese önemli uyarı

Teknoloji devi Apple, iPhone başta olmak üzere Apple'ın ürettiği cihazları kullananları yakından ilgilendiren önemli bir açıklama yaptı.

A+A-

Apple, müşterilerin ürünlerini temizlemek için hidrojen peroksit kullanmaması gerektiğini belirten bir destek belgesini güncelledi. Ancak bu belgede etil alkolün kullanımı güvenli temizlik maddeleri arasına eklendi.

Daha spesifik olarak Apple, ürünlerinizi nasıl temizlersiniz başlığı altında bir destek belgesini ustaca bir sunumla kamuoyuna açıkladı.

Donanımhaber'in haberine göre Apple, cihazlarına sahip müşterilerinin %75 etil alkollü mendilleri güvenle kullanabileceğini belirten önerileri kısa iki satırla belgesine ekledi.

Hidrojen peroksit içeren maddelerin ve temizlik ürünlerinin iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarında kullanılmaması gerektiğini de sözlerine ekledi. Hidrojen peroksitin ürünleri üzerinde ağartıcı bir etkisi olduğunu açıkladılar.

Belgede önceki yapılan güncelleme pandeminin zirve yaptığı dönem sırasında yapılmıştı.

Apple’ın önerileri ile uyumlu olmasına rağmen, ekranlarda solvent bazlı maddelerin kullanılması telefon kaplamasına zarar verebilir olacak eklendi.

Apple son olarak ise, kullanıcıların cihaz açıklıklarında nem olmamasına dikkat etmesi gerektiğini vurguluyor. Aynı zamanda ürünlerinin herhangi bir temizlik malzemesine batırılmamasını tavsiye ediyor.

Etiketler : , ,