Atlas Yatırım Ortaklığı brüt takasa alındı

Atlas Yatırım Ortaklığı brüt takasa alındı

BİST, Atlas Yatırım Ortaklığı hisselerinde 15 gün süreyle brüt takas uygulanacağını duyurdu

A+A-

BİST, Atlas Yatırım Ortaklığı hisselerinde 15 gün süreyle brüt takas uygulanacağını duyurdu

Borsa İstanbul, aşırı volatil seyreden Atlas Yatırım Ortaklığı (ATLAS) hisselerinde brüt takas uygulanmasına karar verdi. BİST tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen açıklamaya göre, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ATLAS paylarında 12 Nisan 2019 günü seans başından itibaren, 26 Nisan 2019 günü seans sonuna kadar brüt takas uygulanacak.

Ayrıca, ATLAS paylarında uygulanmakta olan açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas uygulaması ile birlikte 26 Nisan 2019 tarihine (seans sonuna) kadar devam edecek.

KAP'ta yer alan açıklamada brüt takas kararlarıyla ilgili ayrıca şu ifadelere yer verildi:

VBTS kapsamında getirilen tedbirler; A, B, C, D grup değişimi, pazar değişimi ve diğer nedenlerle uygulanacak olan açığa satış ve kredili işlem yasaklarından ve brüt takas uygulamasından ayrı olarak değerlendirilmelidir. Piyasa yapıcılı sürekli işlem yöntemiyle işlem gören paylarda, tedbir nedeniyle tek fiyat işlem yöntemi uygulandığı süre boyunca piyasayapıcılık faaliyeti yapılmaz.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.