Barclays Türk banka tahvili önerdi

Barclays Türk banka tahvili önerdi

Barclays, Rusya'dan çıkacak fonların Türk bana tahvillerine yöneleceğini savundu ve favori tahvillerini açıkladı

A+A-

Barclays, Rusya'dan çıkacak fonların Türk bana tahvillerine yöneleceğini savundu ve favori tahvillerini açıkladı. 

Barclays bugün yayınladığı raporda, Türk banka tahvillerinin, yatırımcıların Rus bankalarına yöneltmiş oldukları portföylerini yeniden dağıtmalarından fayda sağlayacaklarını savundu. Türk banka tahvillerinin göreceli olarak fırsatlar sunduğunu belirten Barclays analisti Svetla Atanasova, yatırımcıların EMEA bankaları içinde sınırlı yatırım alternatifi olması nedeniyle Türk bankalarında pozisyon almaya devam edeceklerini vurguladı.
Türk banka tahvillerinin göreceli olarak yatırım yapılabilir sınıfta olduklarına da işaret eden Anatasova, yatırımcılara İş Bankası'nın 2022 ve 2023 vadeli sermaye benzeri tahvillerinde alım yapılmasını, Garanti Bankası'nın 2014 vadeli tahvillerine yatırımın 2019 vadeli tahvilleri ile değiştirilmesini ve YKB ile Vakıfbank'ın tanhvillerinden Halkbankası'nın tahvillerine geçilmesini önerdi. 


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.