Burgan Yatırım'da olağanüstü durum

Burgan Yatırım'da olağanüstü durum

Burgan Bank, Burgan Yatırım'da inceleme başlattı, bazı üst düzey yöneticilerin işine son verildiği ileri sürülüyor

A+A-

Burgan Bank, Burgan Yatırım'da inceleme başlattı, bazı üst düzey yöneticilerin işine son verildiği ileri sürülüyor. Dün akşam saatlerinde Burgan Bank Teftiş Kurulu tarafından, Burgan Yatırım'da başlatılan şok denetim ile birlikte üst düzey yöneticilerin bilgisayarlarına el konulduğu ve görevlerine son verildiği belirtiliyor. 

Burgan Yatırım'da CEO olarak piyasaların yakından tanıdığı bir isim Zafer Onat görev yapıyor. Serpil Baran ve Tolga Ataç ise Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışıyordu.

»» BURGAN YATIRIM'DA GENEL MÜDÜR DEĞİŞTİ

Burgan Bank tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na gönderilen konu ile ilgili açıklamada, yıllık denetim sırasında incelemenin derinleştirilmesinin kararlaştırıldığı ve operasyonun yönetim ve insan kaynakları ile ilgili olduğu, müşteri hizmetlerini etkilemeyeceği belirtildi. 

Açıklama şu şekilde: 

"Burgan Bank Teftiş Kurulu'nun, Burgan Yatırım'da gerçekleştirdiği yıllık olağan denetim sırasında, yapılan incelemenin derinleştirilmesine karar verilmiştir.

Bu incelemenin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi açısından, Burgan Yatırım üst yönetim kademesinden bazı yöneticilerimizle iş ilişkimiz askıya alınmıştır.

Bu süreçte Burgan Yatırım'ın operasyonunun ve müşterilerine sunulan hizmetlerin etkilenmesi söz konusu olmayıp, şirketimizin faaliyetleri devam etmektedir.

Konusu geçen inceleme, kurumumuzun yönetim ve insan kaynakları politikaları ile ilgili olup, şu aşamada müşteri varlıklarına yönelik herhangi bir olumsuz tespitimiz yoktur.

Kaldıki müşteri varlıkları mevzuat çerçevesinde Grubumuz'un güvencesi altındadır. İlerleyen süreçte kamuoyuna bilgilendirme yapılacaktır.

Saygılarımızla,
Burgan Yatırım "

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.