Erdoğan'dan enflasyonla ilgili yeni açıklama

Erdoğan'dan enflasyonla ilgili yeni açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin grup toplantısında enflasyona dair açıklamalar yaptı. Erdoğan kurda olduğu gibi enflasyondaki 'şişkinliği' ortadan kaldıracaklarını ifade etti.

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin grup toplantısında enflasyona ilişkin açıklamalar yaptı. Erdoğan enflasyonda ekonominin gerçekleriyle uyuşmayan şişkinlik olduğunu söyledi.

Erdoğan; "Ülkemizde de elbette enflasyon sorunu vardır. Üstelik Türkiye enflasyona ilave olarak döviz kuru dalgalanması gibi can yakıcı bir sorunla boğuşmuştur. Enflasyon artışı nispeten diğer ülkelerin altında kalmıştır. Kurda olduğu gibi enflasyonda da ekonominin gerçekleriyle uyuşmayan şişkinliğin bulunduğu açıkça ortada. İnşallah bu şişkinliği ortadan kaldırarak milletimizin haksız fiyat artışlarının altında kalmasının önüne geçeceğiz " diye konuştu.

Erdoğan Temmuz'da enflasyona ve şartlara bakarak çalışanlarımızın durumunu yeniden değerlendireceklerini belirtti.

Erdoğan "Özel okul ücretlerindeki artış tavanını yüzde 36 seviyesiyle sınırladık" dedi.

Erdoğan politika faiziyle enflasyon arasındaki farkın 10 katını geçtiği ülkelerin hiç birinde kimsenin bu durumu sorgulamadığını belirterek "Dünyada kimsenin takılıp kalmadığı enflasyonla politika faizi arasındaki ilişki demek ki sadece ülkemize mahsus bir durum." ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler