Finansbank'ta şimdi ne olacak

Finansbank'ta şimdi ne olacak

Yunan basınında NBG'nin Avrupa Birliği rekabet kurumuna göndereceği iş planı kapsamında Finansbank'taki \% 99 payının tamamını satmayı planladığı belirtildi

A+A-

Yunanistan'ın en büyük bankası ve Finansbank'ın sahibi National Bank of Greece potansiyel sermaye açığının nasıl kapatılacağı konusunda seçenekleri değerlendirirken, Finansbank'ta hisse satışını da içerebilecek bu seçeneklerden herhangi biri konusunda henüz nihai bir karar almadı.

Bankada görevli bir kaynak Reuters'a yaptığı açıklamada, "Her bankanın yapması gerektiği gibi biz de olası sermaye gereksinimini hemen karşılamak için gerekli alternatifleri inceliyoruz" dedi.

Yunan basınında bugün yer alan haberlerde NBG'nin Avrupa Birliği rekabet kurumuna göndereceği iş planı kapsamında Finansbank'taki yüzde 99 payının tamamını satmayı değerlendirdiğini belirtildi.

Kaynak, "Şu aşamada, stres testleri tamamlanana kadar bankanın belirleyeceği strateji konusunda tahminde bulunmak için erken" dedi. Bankaların olası kriz senaryolarında sermaye ihtiyaçlarını gösteren strest testleri bu yıl içinde yapılacak.

 

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.