Garanti'nin devrine onay çıktı

Garanti'nin devrine onay çıktı

Rekabet Kurulu, Doğuş Holding ve Şahenk ailesinin Garanti Bankası AŞ’de sahip oldukları hisselerin toplam yüzde 14,89’unun İspanyollara devrine izin verdi

A+A-

Rekabet Kurulu, Doğuş Holding AŞ ve Şahenk ailesinin Türkiye Garanti Bankası AŞ’de sahip oldukları hisselerin toplam yüzde 14,89’unun mevcut hissedarlardan Banco Bilbao Vizcaya Argentaria S.A. tarafından devralınması işlemine izin verilmesine karar verdi.

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Constantia Flexibles GmbH’nin kontrolünün Constantinople Acquisition GmbH aracılığı ile Wendel S.A. tarafından devralınması işlemine izin verildi. Kurul, Allergan Inc.’ın kontrolünün de Actavis Plc. tarafından devralınması işlemini onayladı.

Kurul, İsmar Marketler Zinciri Gıda ve Tük. Malları San. ve Tic. AŞ tarafından İstanbul, Şanlıurfa, Eskişehir, Mardin, Kütahya ve Bilecik Bozüyük’te işletilen 26 süpermarketin Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi AŞ tarafından devralınması işlemine izin verdi.

 


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.