İş Yatırım Banvit fiyatını yükseltti

İş Yatırım Banvit fiyatını yükseltti

İş Yatırım, Banvit için tavsiyesini 'Al'dan 'Tut'a indirirken, fiyat hedefini 3,40 TL'den 3,88 TL'ye yükseltti.

A+A-

İş Yatırım, Banvit için tavsiyesini 'Al'dan 'Tut'a indirirken, fiyat hedefini 3,40 TL'den 3,88 TL'ye yükseltti. İş Yatırım'ın konu ile ilgili raporunda şu değerlendirme yapıldı:

"Hedef fiyatımızı ve önerimizi güncelledik. Banvit 2.çeyrek sonuçları ve yılın ikinci yarısı ile ilgili görünümü değerlendirmek
üzere analist toplantısı düzenledi. Ayrıca, önemli gündem maddesi olan Rusya’ya ihracat konusu da değerlendirildi. Toplantı sonrasında Rusya’ya ihracat potansiyelini de göz önüne alarak tahminlerimizi güncelledik. Hisse için hedef fiyatımız 3.88TL (önceki TL3.40) olurken, yeni hedef fiyatımız sadece %6 artış potansiyeli vadediyor. Son bir aylık periyotta endeksin %55 üzerinde performans gösteren Banvt’in Rusya haberlerine aşırı tepki verdiğini düşünüyoruz. Böylece,
tavsiyemizi AL’dan TUT’a indiriyoruz. Hisse 2015T 6.0x FD/FAVÖK çarpanı baz alındığında uluslararası benzerlerine kıyasla %5 iskontolu işlem görüyor. "

 

ARACI KURUM HİSSE ÖNERİLERİ

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.