KKTC Başbakanı kaset şantajıyla mı istifa etti

KKTC Başbakanı kaset şantajıyla mı istifa etti

KKTC Başbakanı Ersan Saner'in bin kaset şantajı ile görevi bıraktığı ileri sürüldü.

A+A-

BORSATEK - KKTC Başbakanı Ersan Saner'in bin kaset şantajı ile görevi bıraktığı ileri sürüldü. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersan Saner, 13 Ekim'de koalisyon hükümetinin istifasını açıklamıştı. 

Gazeteci Erk Acarer, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımda, Sedat Peker'in paylaşımları sonrası ortaya çıkan gelişmelerde Başbakan Ersan Saner'in görüntülerinin olduğunu ve bu nedenle istifa etmek zorunda kaldığını açıkladı. 

Acarer'in, "Videoyu izledim. Elbette özel hayatın gizliliği nedeni ile paylaşmayacağım. Bizi ilgilendirmez. Bizi ilgilendiren, TR-Kıbrıs ayağı. Ayrıca siyasilerin uyuşturucu tacirleri ile iş tutup onlara teslim olması" dediği ve Saner'i istifaya çağırdığı (Saner hükümeti 13 Ekim'de istifa etti - BORSATEK) paylaşımları şöyle:

1-KKTC’de mide bulandıran işler oluyor ve maalesef bu işler hem KKTC Başbakanı hem de Türkiye’ye uzanıyor. Şuradan başlayalım:

2-Halil Falyalı tutuklandı. (İlişkilerini biliyorsunuz.) Falyalının kardeşi ile iddia işi yapan Eray Kenanoğlu isimli kişi 3 sene önce silahlı saldırıya uğramıştı. Uyuşturucudan da Silivri’de kalmıştı.

3-Anladığımız kadarıyla Peker ifşalara başlayınca hem Falyalı hem de Türkiye’nin baskısı ile silahlı saldırı dosyasındaki ifadesini değiştirdi, bir anda ve alakası yokken Peker yaptırdı dedi.

4-Burası dosyanın Peker ile ilgili tarafı. Fakat mide bulandırıcı yön şurada. Falyalı cezaevine gönderilmişti. Pazarlık başlattı. 
“Beni çıkarın” diye şantaj yapmaya başladı. İddiaya göre, bürokrat ve siyasilere müstehcen kasetleri üzerinden baskı yaptı.

5-İşte tam burada yandı gülüm keten helva. İddia odur ki bu kasetler hem siyasi hem de bürokratlara gönderilirken Peker’in yakınlarının eline geçti. Yine bunlarda Kıbrıs Başbakanı Ersan Saner’in de görüntüleri var. Pisliğin dibi.

6-Kıbrıs ve Türkiye’deki siyasi ve bürokratların kimlerle iş yaptığı, zaaflarını ve nasıl teslim olup uyuşturucu satıcıları ile pazarlığa oturduklarını görüyorsunuz. Gerçekten pisliğin dibi! Büyük bir kriz kapıda anladığımız kadarıyla.