Koza, Adana projesine de start verdi

Koza, Adana projesine de start verdi

Koza Altın'ın Adana'daki projesi ile ilgili ÇED süreci başladı.

A+A-

Koza Altın'ın Adana'daki projesi ile ilgili ÇED süreci başladı. Koza Altın tarafından Adana'da yapılması planlanan S:200704831Kompleks Cevher Açık Ocak İşletmeciliği projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme süreci başladı.

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"ADANA ili POZANTI ilçesi sınırları içerisinde KOZA ALTIN İŞLETMELERİ A.Ş. tarafından yapılması planlanan S:200704831 Kompleks Cevher (Au-Ag-Cu-Fe-Pb-Zn) Açık Ocak İşletmeciliği projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme süreci başlamış ve Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası halkın görüşüne açılmıştır. Söz konusu projeye ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliğinin 9. maddesi gereğince 07/01/2015 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecektir.ÇED Başvuru Dosyasını İncelemek isteyenler Bakanlık Merkezinde veya ADANA Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek, zamanlama takvimi içerisinde proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilirler. Halkın Katılımı Toplantısı yeri ve saati ile ilgili ÇED İzin Denetim Genel Müdürlüğü ve ADANA Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden bilgi alınabilir."  

 

KOZA GRUBU HİSSELERİ TAVAN OLDU

KOZA ALTIN HİSSE DETAY SAYFASI

KOZA MADENCİLİK HİSSE DETAY SAYFASI

İPEK DOĞAL ENERJİ HİSSE DETAY SAYFASI

 


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.