Microsoft Office 2021’in fiyatı belli oldu

Microsoft Office 2021’in fiyatı belli oldu

Geçtiğimiz aylarda çıkış tarihi açıklanan Microsoft Office 2021 için şimdi de çıkış fiyatı ve özelliklerine dair bilgiler geldi.

A+A-

Geçtiğimiz haftalarda teknoloji devi Microsoft tarafından çıkış tarihi basınla paylaşılan Office 2021 için şimdi de çıkış tarihi ve yeni özelliklerine dair bilgiler geldi.

Eylül ayı içerisinde ticari müşteriler için piyasaya sürülen Microsoft Office 2021, 5 Ekim tarihinde son kullanıcıların da beğenisine sunulacak. Microsoft, şimdi de Office bünyesindeki uygulamalara ve paketin fiyatına dair yeni bilgiler paylaştı. 

Microsoft’un Windows 11’in de resmi piyasaya çıkış tarihi olan 5 Ekim’de kullanıcılara sunacağı Office 2021, beraberin de birçok yenilikle geliyor. Windows 11 ile köşeli tasarımdan vazgeçerek daha şık bir arayüze geçen Microsoft, bu yeni görsel tasarımı yeni ofis sürümü için de uygulayacak.

Yeni nesil Office paketi için görselliğe fazlasıyla önem veren şirket, tüm uygulamalar için özelleştirilebilir temalar sunacak. 

Microsoft cephesinden gelen açıklamaya göre, yeni nesil Office paketindeki bütün programlar OpenDocument (ODF) 1.3 formatına tam destek verecek. Word, Excel, PowerPoint, OneNote ve Microsoft Teams içeren paket, $149.99 fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Windows 10 ve Windows 11 ile birlikte kullanıcılara sunulan son üç MacOS işletim sistemini destekleyecek olan Office 2021, bünyesindeki bütün programlar için performans iyileştirmeleri vadediyor. Microsoft Office 2021’in Türkiye fiyatı ise henüz açıklanmadı. Ofis paketinin bir önceki versiyonu olan Office 365, Microsoft’un web sitesinde Office Ev ve Öğrenci 2019 adıyla 1099 TL’ye satılıyor. Aynı paket, kişisel kullanımlar için senelik 550 TL gibi bir fiyatla Microsoft Mağaza’da yer alıyor.