Netaş 2015-3 karını açıkladı

Netaş 2015-3 karını açıkladı

Netaş'ın 2015-3 döneminde net dönem karı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 175 artarak 5 Milyon TL olarak gerçekleşti.

A+A-

Bölgesel sistem entegratörü olarak büyüme stratejisi doğrultusunda yoluna devam eden Netaş, yılın ilk çeyreğinde satış gelirleri içerisinde ihracatın payını yüzde 13’ten yüzde 19 düzeyine çıkardı. Faiz Amortisman ve Vergi Öncesi Kâr Marjı (FAVÖK), geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 37 artarak 3 milyon TL’ye ulaştı. Netaş’ın 2015 yılı ilk çeyrekteki brüt karı ise geçen yıla göre yüzde 12 artarak 13 milyon TL oldu. Şirketin net dönem karı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 175 artarak 5 Milyon TL olarak gerçekleşti.

Netaş’ın 2015’in ilk çeyreğinde aldığı siparişlerin toplamı bir önceki yıla göre yüzde 16 artış göstererek 367milyon TL olurken, 31 Mart 2015 tarihi itibarıyla kayıtlı siparişler toplamı geçen yılın aynı dönemine göre TL bazında yüzde 37 artarak 724 milyon TL’ye ulaştı.

Netaş’ın geleceğini garanti altına alacak projeler gerçekleştirmeye ve bölgesel sistem entegratörü olma yolundaki çalışmalara başarıyla devam ettiklerini belirten Netaş CFO’su İlker Çalışkan “Global arenada gerçekleştirdiğimiz projelerle Türkiye’nin teknoloji alanındaki bölgesel hedeflerine katkı sağlıyoruz.

Bunun en büyük kanıtlarından biri, 2015 yılının ilk çeyreğinde satış gelirlerimizin yüzde 19’unun yurtdışından gelmesi oldu. 2015 yılındaki finansal hedeflerimizin arasında 130 bps artış olarak belirlemiş olduğumuz FAVÖK marj artışını yıldan yıla 150 bps ve dolar bazında yüzde 7 olan satış gelirlerimizdeki büyüme hedefimizi yüzde 15 olarak revize ettik. Ayrıca işletme faaliyetlerimizle nakit yaratmayı hedefliyoruz. Kontrollü büyümeyle kârlılığı artırmak üzere çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.