Petkim'in yüzde 4'ü TSP'de satılacak

Petkim'in yüzde 4'ü TSP'de satılacak

Socar Turkey Enerji A.Ş’nin sahip olduğu 34 milyon adet Petkim hisseleri Ünlü Menkul Değerler tarafından, 4 TL fiyatla BCM Global Fund'a satılacak.

A+A-

Socar Turkey Enerji A.Ş’nin sahip olduğu 34 milyon adet Petkim hisseleri Ünlü Menkul Değerler tarafından, 4 TL fiyatla BCM Global Fund Ltd satılacak.

Ünlü Menkul Değerler A.Ş tarafından KAP’a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Petkim Petrokimya Holding A.Ş. "PETKM" ortaklarından "Socar Turkey Enerji A.Ş."nın sahip olduğu Şirket sermayesinin % 3,4’üne tekabül eden toplam 34.000.000,- TL nominal değerli paylar, 1 TL nominal değerli pay için 4,00 TL fiyatla yurt dışında mukim alıcı "BCM Global Fund Ltd.”e Kurumumuz aracılığıyla (alıcı ve satıcı üye) Toptan Satışlar Pazan'nda (TSP) satılacaktır.

Toptan Satışlar Pazarı'nda (TSP) satılacak paylar "Borsada İşlem Gören" niteliktedir.

Söz konusu işlemde beher pay bedeli başvuru tarihi itibarıyle bir önceki haftanın son iş gününden geriye doğru 10 işgünü boyunca oluşmuş ağırlıklı ortalama fiyatların ortalamasının alınması suretiyle belirlenen 3,95 TL.baz alınmak suretiyle Toptan Satışlar Pazarı (TSP) Kuruluş ve İşleyiş Esasları Genelgesi hükümleri çerçevesinde + %20 marj içerisinde TL.4,00 olarak satıcı ve alıcı tarafından ortaklaşa mutabık kalınarak belirlenmiştir.

TSP'de satış işleminin 05.02.2015 tarihinde ve işlemin takasının da Takasbank - İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş. ve Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. nezdinde gerçekleştirilmesi öngörülmektedir

Satışa konu paylar üzerinde devir veya satışı engelleyici rehin, haciz, teminat v.b. herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.

Söz konusu satış işleminin Borsanız Toptan Satışlar Pazarı’nda gerçekleştirilmesi hususunu müsaadelerinize arz ederiz. 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.