Pimaş'ın işlem sırası kapatıldı

Pimaş'ın işlem sırası kapatıldı

Enka İnşaat'ın yüzde 81.23 oranındaki payını sattığı Pimaş'ın işlem sırası Borsa İstanbul Yönetimi tarafından geçici olarak kapatıldı

A+A-

Enka İnşaat'ın yüzde 81.23 oranındaki payını sattığı Pimaş'ın işlem sırası Borsa İstanbul Yönetimi tarafından geçici olarak kapatıldı.

Enka İnşaat tarafından bugün KAP'a gönderilen açıklamada, yüzde 81.23 oranındaki hissesinin 57.673.300 TL bedelle Deceuninck NV'ye devredilmesine karar verildiği belirtilmişti. .

Cuma günü kapanışına göre Pimaş'ın piyasa değeri 103.23 milyon lira seviyesinde bulunurken, yüzde 81.2'lik payın piyasa değeri 83.9 milyon liraya karşılık geliyor.

Borsa Başkanlığı tarafından konu ile ilgili olarak yapılan açıklama şu şekilde: 

"Pay Sırasının İşleme Kapatılması: PIMAS.E işlem sırası, şirketin paylarında meydana gelen olağan dışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin olarak Borsamız tarafından talep edilen açıklamanın Kamuyu Aydınlatma Platformuna gönderilmemesi nedeniyle geçici olarak işleme kapatılmıştır."

Enka, Pimaş'taki paylarını satıyor

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.