Renaissance Capital, THY hissesi önerdi

Renaissance Capital, THY hissesi önerdi

Renaissance Capital, Türkiye'de yüksek oynaklığa karşı Türk Hava Yolları'nın öne çıktığını açıkladı

A+A-

Gelişmekte olan ülkelerde cazip gördüğü hisselere ilişkin bir rapor yayınlayan Renaissance Capital, Türkiye'de yüksek oynaklığa karşı Türk Hava Yolları'nın öne çıktığını açıkladı

BusinessHT'nin haberine göre, Şirketin gelirlerinin büyük bir bölümünün döviz cinsinden olduğunu ve uluslararası trafikten geldiğini kaydeden yatırım bankası, bu durumun "kötüleşen makro şartlara karşı doğal hedge" sağladığını belirtti.

Raporda ayrıca, "Daha istikrarlı getiriler ve daha az agresif şekilde hedge edilen yakıt alımları diğer olumlu gelişmeler; ve şirketin lira pozisyonunu kısa olması zayıflayan kur ortamında marjlarına olumlu katkı yapıyor" denildi.

Rusya'ya ilişkin değerlendirmelerde ise Denizbank'ın Rus sahibi Sberbank'ın ülkenin makro stablizasyon sürecinde önemli oyunculardan biri olduğu kaydedildi.

RenCap, Sberbank'ın varlık kalitesinin yıl sonuna kadar toparlanmasının ve kârlılığının 2016'da iki katına çıkmasınının beklendiğini söyledi.Rus rekabet kurumunun Google kararının ardından pazar payının artmasının beklendiği Yandex de cazip görlen hisseler arasında sayıldı.  

 

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.