Sabancı'dan halka arz atağı

Sabancı'dan halka arz atağı

Sabancı Holding Planlama, Raporlama ve Finansman Bölüm Başkanı Barış Oran, birkaç şirketin halka arzı üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

A+A-

Sabancı Holding Planlama, Raporlama ve Finansman Bölüm Başkanı Barış Oran katıldığı televizyon programında bir kaç şirketin halka arzı için çalıştıklarını belirtti.

CarrefourSA ve EnerjiSA’nın halka arzı için çalışmaların sürdüğünü ve en kısa zamanda yapmak istediklerini belirten Oran, EnerjiSA’nın 2015 performansının iyi olduğunu ve operasyonel kar anlamında yüzde 77’lik artış sağladıklarını belirtti.

Oran, “Önceliğimiz EnerjiSA’nın halka açılır hale getirilmesi. EnerjiSA’nın borcu çebirmekle ilgili bir sorunu yok. Şirketlerimizin şu an içinde bulunduğu sektörlerin yan sektörlerine bakıyorz. Farklı olarak ileri teknoloji ve altyapı sektörlerine bakıyoruz. Çimento sektörüyle ilgili yurt dışına açılma konusunda iştahımız var. CarrefourSA bu sene 10 senelik büyümesinden daha hızlı büyüdü.” İfadelerini kullandı.

 

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.