Savcıdan hakimlik sınavında torpil isyanı

Savcıdan hakimlik sınavında torpil isyanı

Hakim ve savcı adaylarından yazılı sınavda yüksek not alanlar mülakatta elenirken, düşük not alanlar “referans” ile alınmış.

A+A-

Hakim ve savcı adaylarından yazılı sınavda yüksek not alanlar mülakatta elenirken, düşük not alanlar “referans” ile alınmış.

Hakimlik ve savcılık sınavlarında yüksek puan alıp, mülakatta elenenlerle ilgili yeni bir skandal daha ortaya çıktı. Kızı sınavda yüksek puan alan ancak mülakatta elenen Savcı Menderes Arıcan, mülakatla ilgili bir mesaj ve yazılı sınavdan başarısız olup mülakatta hakim-savcı olmaya hak kazananların listesini paylaştı.

Haberdar'dan Arzu Yıldız'ın haberine göre söz konusu mesajda fişleme niteliğinde bilgiler yer alırken, ülkücü kökenli 3 kişinin alındığını, Adalet Bakanlığına vekalet eden müsteşarın ülkücü kökenli olduğu ifade ediliyor. Mesajı ve sınav sonuçlarının karşılaştırmasını paylaşan ve kızı elenen savcı Arıcan, “bu sınava aylarca çalışanların hakkı bu kadar kolay yenir mi” diye sordu.

İşte Savcı Arıcan’ın o paylaşımı:

Bir Cumhuriyet savcısının çocuğuna ve onlarca vatan evladına haksızlık ve hukuksuzluk yaparken daha dikkatli olmalıydınız beyler.

Evet, şu mesajı ve yandaki tabloyu bir incelemenizi rica edeceğim. Bu memlekette bir insanın hakkı ve hukuku bu kadar kolay yenebilir mi. Sabahlara kadar göz nuru döken, bir çok şeyinden feragat ederek bu sınavlara aylarca çalışan bir insanın hakkı bu kadar kolay yenebilir mi? Yazıklar olsun sizlere. Bu tablo gibi onlarca tablo var elimizde. Yazılıdan 90 puan ve üzeri puan alan birçok insanın hakkının nasıl yendiğini yandaki mesaja bakarak anlayabilirsiniz. Bu mesaj yeterince bir şey ifade ediyor mu sizce? Bu mesaj sahibinin adı soyadı bizde saklı. Daha başka deliller de mevcut. Cezai soruşturmaya geçilirse, gerisi çorap söküğü gibi gelecektir. O tarihli telefon trafiğini getirdiğiniz zaman her şey kabak gibi ortaya dökülecektir. Burada örgüt suçu bile söz konusu olabilir. Ey kul hakkı yiyenler hem bu dünyada, hem de öbür dünyada yargılanacaksınız. 

 

 

Etiketler : ,

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.