Alnus Yatırım MPARK için hedef fiyatını açıkladı

Alnus Yatırım MPARK için hedef fiyatını açıkladı

Alnus Yatırım, MPARK-MLP Care için hedef fiyat ve tavsiyesini açıkladı. İşte o rapor...

A+A-

Alnus Yatırım, MPARK-MLP Care için hedef fiyatını 276 TL'den 324 TL'ye yükseltti, tavsiyesini "al" dan "tut"a indirdi. Raporda şu satırlara yer verildi:

Hedef fiyatımıza ulaşan MLP Sağlık Hizmetleri(MPARK) hisselerine ilişkin yeni hedef fiyatımızı; grubun nakit akışlarına yönelik değerleme modellememizde yaptığımız revizeler sonucunda 324,00 TL’ye yükseltiyoruz. Şirket hisseleri için ‘’AL’’ olan tavsiyemizi ise ‘’TUT’’a çeviriyoruz.
 Dipnot:

• Şirketin 2024/03(1.Çeyrek) finansalları açıklandıktan sonra, modelimizde bugün yaptığımız revizeleri yeniden gözden geçireceğiz. Şirketin hisselerine yönelik hedef fiyatımız ve tavsiyemizde yeniden revizeye gidebiliriz.
 Revizelerimizin Sebebi:
• 29 Mart 2024 tarihinde devralınan ve 16 Nisan 2024 tarihinde ruhsat devrinin ‘Medical Park Ankara İncek Hastanesi’ olarak tamamlandığı yeni hastanenin, grup finansallarına sınırlı da olsa pozitif etki sağlamasını bekliyoruz.
• Türkiye Sigorta Birliği’nin açıkladığı verilere göre; 2024 yılının ilk çeyreğinde ‘Hastalık-Sağlık Sigortası’ branşının, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 21,37 oranında reel büyüme göstermiş olması ile grubun(MPARK) önemli nakit akışı kaynaklarından ‘’Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’’ segmentine dair beklentilerimiz güçlenmiştir.
• Senenin ikinci yarısına ilişkin SUT ve TBB fiyat güncellemelerine ilişkin beklentilerimizi ise, şirketin finansalları açıklandıktan sonra ayrıca değerlendireceğiz.


Yabancı payı ve getiri potansiyeli en yüksek 6 hisse

Yabancı payı ve getiri potansiyeli en yüksek 6 hisse

Borsa İstanbul'da yabancı payı ve getiri potansiyeli en yüksek 6 hisse senedi.

Şeker Yatırım 2 hisse için AL önerisi verdi

Şeker Yatırım 2 hisse için AL önerisi verdi

Şeker Yatırım üç hisse senedi için hedef fiyat ve tavsiyesini açıkladı

Banka hisseleri canlanıyor, VAKBN hissesi ne kadar kazandıracak

Banka hisseleri canlanıyor, VAKBN hissesi ne kadar kazandıracak

Borsa İstanbul'da banka hisseleri hareketlenmeye başladı. Peki Vakıfbank VAKBN hisseleri ne kadar kazandıracak? Sekiz aracı kurum açıkladı

İlgili Haberler