Şekarbank'ta dün aldılar bugün satıyorlar

Şekarbank'ta dün aldılar bugün satıyorlar

Kazak bankası Kazkommertsbank, Şekerbank'taki hissesini satmayı değerlendiriyor

A+A-

Kazak bankası Kazkommertsbank, Şekerbank'taki hissesini satmayı değerlendiriyor. Banka, dün Şekerbank'taki Kazakistan Devlet Varlık Fonu'na ait olan yüzde 19,37 hissenin satın alınma anlaşması imzalmış ve payı yüzde 30.28'e yükseltmişti.
Bugün Şekerbank'tan KAP'a yapılan açıklamaya göre Kazkommertsbank, yüzde 30.28'lik Şekerbank payının satışı için Interconsult'ı yetkilendirdi.

Şekerbank'tan konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"Kazkommertsbank JSC, Şekerbank T.A.Ş'nin sermayesinde sahip olduğu %10.91 payı ile Samruk Kazyna JSC'dan satın alacağı %19.37'lik paydan oluşacak toplam %30.28 payın yeni bir stratejik yatırımcıya satılması konusunda, Şekerbank T.A.Ş.'nin %35.44'üne sahip olan Şekerbank T.A.Ş. Personeli Munzam Sosyal Güvenlik Ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı (SEMVAK) ile anlaşmıştır.

Banka'da ana hissedarlığa devam edecek olan Şekerbank T.A.Ş. Personeli Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı (SEMVAK), Kazkommertsbank JSC'ye ait söz konusu Şekerbank hisselerinin satışı ile yeni bir stratejik ortağa sahip olacaktır. Kazkommertsbank JSC hisselerinin satış sürecini ve stratejik ortakla yapılacak görüşmeleri yürütmek üzere InterConsult Uluslararası Finansal Danışmanlık ve Gayrimenkul Yatırım Ltd. Şti. yetkilendirilmiştir."

Dün satış haberlerinin ardından yaklaşık yüzde 12 yükselen hisseler daha sonra yüzde 7'ye kadar düşmüştü. Bugün gelen açıklamanın ardından kayıplarını tekrar sildi ve yüzde 7 yükseldi.

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.