Şekerbank üst yönetiminde değişiklik

Şekerbank üst yönetiminde değişiklik

Şekerbank Genel Müdür Yardımcılığı görevlerine Murat Sabaz ve Aybala Şimşek atandı

A+A-

Şekerbank Genel Müdür Yardımcılığı görevlerine Murat Sabaz ve Aybala Şimşek atandı. Şekerbank Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanan Murat Sabaz KOBİ ve Tarım Bankacılığı Pazarlama’dan, Aybala Şimşek ise Strateji ve Kurumsal İletişim’den sorumlu olacak. Servet Taze’nin iki ay önce Şekerbank Genel Müdürü olmasının ardından bankanın üst yönetiminde gerçekleştirilen söz konusu atamalarla odak stratejinin daha net uygulanması hedefleniyor.

Toplam kredi portföyünün yüzde 60’ının pazarlamasını Sabaz yönetecek…

Şekerbank Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Murat Sabaz, bankanın odak müşteri segmentleri olarak belirlediği çiftçi, esnaf, küçük işletme ve KOBİ’lerin pazarlamasından sorumlu olacak. Banka, stratejisinin odağını oluşturan söz konusu segmentleri tek çatı altında toplayarak kuruluş misyonu olan tarım bankacılığında ve yüzde 66’sı Anadolu'da bulunan yaygın şube ağı sayesinde önemli müşteri tabanına sahip olduğu işletme-KOBİ segmentlerinde büyümeyi hedefliyor.

Şekerbank'ın toplam kredi portföyünün yüzde 60’ını oluşturan KOBİ, işletme ve tarım segmentlerini yönetecek olan Sabaz, sektörün deneyimli isimlerinden. Çalışma hayatına 1992 yılında Körfezbank’ta başlayan Sabaz, 1995-2002 yılları arasında Finansbank’ta pazarlama müdürlüğü, şube müdürlüğü ve kurumsal pazarlama bölümü grup başkanlığı görevlerinde bulundu. Mart 2002’de Fiba Bank’ın Kurumsal ve Ticari Bankacılıktan sorumlu Başkan Yardımcısı olan Sabaz, daha sonra eski adı “Finansbank Romanya” olan Credit Europe Bank Romanya’da Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüttü. Sabaz, son olarak, Zagreb’deki KentBank d.d.‘ta Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Sabaz, Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu.

Strateji tek çatı altında…

Şekerbank Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Aybala Şimşek ise, Strateji ve Koordinasyon, Süreç Geliştirme, Organizasyon ve Müşteri Deneyimi Yönetimi, Sürdürülebilir Kalkınma Bankacılığı, Mikro Finansman Kredileri, Reklam ve Medya Planlama ile Kurumsal İletişim’den sorumlu olacak.

2007 yılından bu yana Şekerbank'ta görev yapan Şimşek, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde, yüksek lisansını Bilgi Üniversitesi İşletme Fakültesi MBA bölümünde tamamlamış olup, aynı zamanda Harvard Business School Genel Yönetim Programı mezunu. 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.