Sendikalar iki dev bankanın birleşmesine karşı çıktı

Sendikalar iki dev bankanın birleşmesine karşı çıktı

Commezbank'ın denetim kurulundaki sendika temsilcilerinin Deutsche Bank ile birleşme görüşmelerinin sonlandırılmasını istediği belirtildi.

A+A-

Commerzbank AG'nin denetim kurulundaki sendika temsilcilerinin Deutsche Bank AG ile birleşme görüşmelerini sonlandırmak istediği belirtildi.

Konuya yakın kaynakların aktardığı bilgiye göre binlerce kişinin işten çıkarılma ihtimalinden korkan bazı sendika temsilcileri birleşme konusunun rafa kaldırılması için olağanüstü kurul toplantısı talep ediyorlar.

Henüz böyle bir toplantıya gidilmesi için karar verilmemiş olmakla birlikte oylamaya gidilmesini sağlamaya yetecek desteğe sahip olup olmadıkları da belirsiz.

Commerzbank sözcüsü konuyla ilgili yorum yapmayı reddetti. Commerzbank'ın Deutsche Bank tarafından alınması planına her iki tarafın da sendika temsilcilerinden ağır eleştiriler gelmişti.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.