TEB Yatırım Sabancı'yı portföyden çıkarttı

TEB Yatırım Sabancı'yı portföyden çıkarttı

TEB Yatırım konu ile ilgili raporunda, Tofaş'ın model portföyündeki ağırlığını 3 puan artırdıklarını ifade etti.

A+A-

TEB Yatırım, model portföyünden Sabancı Holding'i çıkardı. TEB Yatırım konu ile ilgili raporunda, Tofaş'ın model portföyündeki ağırlığını 3 puan artırdıklarını ifade etti.

Raporda şu değerlendirme yapıldı:

"Model portföyümüzde değişiklik yapıyoruz:

*Portföyden SAHOL'ü çıkarıyoruz  Model portföy hisselerimiz (ağırlık sırasıyla) GARAN - KOZAL - ISCTR - ULKER - TTKOM - TOASO - THYAO - VAKBN - CCOLA - MGROS - KFEIN - ENKAITEB Yatırım Model portföy banka ağırlığı = %30.8 (BIST100 banka ağırlığı = %24.4) 
Sabancı Holding (SAHOL)'i portföyden çıkarma sebebimiz 4.çeyrek karında bir kereye mahsus giderlerin oluşması ile tahminlerin altında blanço açıklama ihtimalidir. Holdingin 4.çeyrekte 615 milyon TL kar açıklamasını bekliyoruz. Konsensus beklentisi ise 700 milyon TL seviyesindedir. Enerji ve perakende segmentlerinden kaynaklı bir kereye mahsus giderlerin net kara olumsuz yansıyarak 4.çeyrek karını konsensus altında bırakabilir. Buna ek olarak, holding pozisyonundaki potansiyel kur farkı zararları da net karı negatif etkileyebilir.

Tofaş Otomotiv'in (TOASO) ağırlığını arttırıyoruz. Piyasanın 20 günde gerçekleştirdiği %19.1 lira bazlı yukarı hareketin liderlerinden olan TOASO'da (+%36.5) 2019 yılında iç pazardaki yerli araç payını arttırma beklentimiz ve yeni Doblo projesinde yılın ilk yarısında gelebilecek olumlu açıklamalar katalizleriyle ağırlık arttırıyoruz. Sabancı Holding'in 3 puan ağırlığını Tofaş'a ekliyoruz."

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.