TKYD'nin yeni başkanı Feyyaz Ünal oldu

TKYD'nin yeni başkanı Feyyaz Ünal oldu

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin (TKYD) IX. Olağan Genel Kurulu’nda, yeni Yönetim Kurulu seçildi.

A+A-

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin (TKYD) IX. Olağan Genel Kurulu’nda, yeni Yönetim Kurulu seçildi. Genel Kurul sonrası ilk toplantısını gerçekleştiren yeni Yönetim Kurulu, TKYD Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Feyyaz Ünal’ı seçti.

Kurumsal yönetim anlayışının tanınması, gelişmesi ve en iyi uygulamalarıyla hayata geçirilmesi hedefiyle faaliyet gösteren Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin (TKYD) IX. Olağan Genel Kurulu, Yapı Kredi Plaza’da gerçekleştirildi. Genel Kurul toplantısında, TKYD’nin yeni Yönetim Kurulu üyeleri seçilirken, Genel Kurul sonrası ilk toplantısını gerçekleştiren yeni Yönetim Kurulu, TKYD Başkanlığı’na Feyyaz Ünal’ı getirdi. Derneğin başkan yardımcıları ise Tamer Saka, Onur Çevikel ve Duygu Yılmaz oldu.

2003 yılında kurulan ve bugün artık 55’i kurumsal, 600’den fazla bireysel temsilci ile özel sektör, medya, düzenleyici kurum ve kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları ve akademik dünya arasında önemli bir iletişim ağı görevi üstlenen TKYD’nin Genel Kurulu öncesi, 3 yıl üst üste TKYD Yönetim Kurulu Üyeliği yapan isimler için bir ödül töreni düzenlendi.

Feyyaz Ünal: “Kurumsal yönetimde iyi uygulamaların artırılması için çalışmayı sürdüreceğiz”

TKYD Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Feyyaz Ünal, yaptığı konuşmada, Yönetim Kurulu’na teşekkür ederek, Türkiye’de, adillik, şeffaflık, hesap verebilirlik ve sorumluluk ilkeleri üzerine inşa edilen kurumsal yönetim anlayışının yaygınlaştırılması amacıyla faaliyet gösteren TKYD’nin başkanlığına getirilmekten dolayı gurur duyduğunu söyledi. Ünal, sözlerine şöyle devam etti: “İnsan en iyi yaparak öğreniyor. Yapabilmek için de hakkında fikir sahibi olmak lazım ki bunu ancak doğru insanlarla doğru ortamlarda bir arada olarak gerçekleştirebiliriz. TKYD’nin en büyük faydası bence budur; kurumsal yönetimi özümsemiş kişilerle birlikte vakit geçirme imkanı. Yönetim kurulu olarak başarılı bir dernek devralıyoruz. Sayın Ali Pandır’a ve geçmiş dönem yönetim kuruluna bu imkanı yarattıkları için teşekkür ederiz. TKYD olarak bundan önce olduğu gibi önümüzdeki dönemde de ülkemizde kurumsal yönetimde iyi uygulamaların artırılması için çalışmayı sürdürecek, kurumlara bu yolda rehberlik etmeye devam edeceğiz.”

feyyaz-unal.jpg

TKYD Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Feyyaz Ünal, Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Çalışma hayatına ARGE Danışmanlık’ta Yönetim Danışmanı olarak başlayan Ünal, 2006 yılından bu yana, aralarında çimento endüstrisinin güçlü şirketlerinden Batıçim ve Batısöke ile enerji üretimi ve perakende satışı alanında faaliyet gösteren Batıenerji, hazır beton tesisleri bulunan Batıbeton, liman işletmeciliği ve lojistik alanında faaliyet gösteren Batıliman ve uçucu külün endüstriyel alanlarda hammadde olarak kullanımını sağlayan Ash Plus’ın bulunduğu Batı Anadolu Grubu’nda İcra Kurulu Üyesi olarak çalışıyor. Feyyaz Ünal aynı zamanda, TİM Sektörler Konseyi Üyeliği, Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Üyeliği ve Yapı Ürünleri Üreticileri Federasyonu ile Elektrik Üreticileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

TKYD Genel Kurulu’nda belirlenen IX. Dönem Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

 

 

TKYD Yönetim Kurulu:

Feyyaz Ünal Yönetim Kurulu Başkanı

Tamer Saka Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Onur Çevikel Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Duygu Yılmaz Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Kayra Üçer Yönetim Kurulu Üyesi / Sekreter

Ümit İhsan Yayla Yönetim Kurulu Üyesi / Sayman

Nursel İlgen Yönetim Kurulu Üyesi

Cüneyt Sezgin Yönetim Kurulu Üyesi

Ece Börü Yönetim Kurulu Üyesi

Selim Oktar Yönetim Kurulu Üyesi

Dorukhan Acar Yönetim Kurulu Üyesi

Güray Karacar Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Nihal Mashaki Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Ali Kamil Uzun Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Burak Koçer Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Ozan Altan Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Tanyer Sönmezer Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Eray Akdağ Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Adnan Akan Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Erkin Erimez Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Etiketler : ,

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.