Tsipras: Anlaşmaya yakınız /Schaeuble: değiliz

Tsipras: Anlaşmaya yakınız /Schaeuble: değiliz

Yunanistan'ın kreditörlerle görüşmelerinde taraflardan çelişkili açıklamalar geliyor.

A+A-


Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras dün yaptığı açıklamada Yunanistan ve kreditörleri arasında yürütülen görüşmelere yönelik iyimserliğini dile getirdi ve bir anlaşmanın ekonomi için faydaları üzerinde durdu. Tsipras G7 Maliye Bakanları toplantısının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada;

"Nihai aşamaya geldik, bir anlaşmaya çok yakınızı. Bu anlaşma Yunan ekonomisi için pozitif olacak ve yüklerin yeniden dağılmasını sağlayacak.Yakında bu konuda daha fazla detay verebileceğimize inanıyorum" dedi.

Tsipras, ücretlere ya da emekli maaşları ve banka mevduatlarına yönelik herhangi bir risk olmadığını ve geçmişte olduğu gibi ödemelerin zamanında yapılacağını bildirdi.

Schaeuble: Yunanistan görüşmelerinde gerçek anlamda bir ilerleme yok

Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble Yunanistan'ın borç görüşmelerinde gerçek anlamda bir ilerleme sağlanamadığını ve bu nedenle Yunan tarafından gelen iyimser açıklamalara anlam veremediğini söyledi. 

Alman Bakan, "Yunananistan'da gelen bu pozitif açıklamları ben de duyuyorum ve bunlar oldukça memnüniye verici ols da için aslına bakarsanız henüz sağlanmış gelişme yok. Bu nedenle Atina'da gelen açıklamalar beni zaman zaman şaşrıtıyor" ifadelerini kullandı. 
 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.