Türk Traktör'de 347 kişi işten ayrıldı

Türk Traktör'de 347 kişi işten ayrıldı

Türk Traktör'ün Ankara'daki montaj ve boyahane bölümlerinde görevli 347 çalışan işten ayrıldı

A+A-

Türk Traktör, Adapazarı Erenler Fabrikası'nın montaj ve boyahane süreçlerine odaklanılması nedeniyle, Ankara'daki montaj ve boyahane bölümlerinde görevli olup, Sakarya fabrikasında çalışmalarını sürdürmeyi tercih etmeyen 347 personelin işten ayrıldığını bildirdi. İşten ayrılmalar sonrasında şirketin 2.572 olan daimi personel sayısı, 2.304 olarak açıklandı. Türk Traktör işten ayrılan personellere tüm yasal hakları için 8 milyon TL ödeme yaptı.

Türk Traktör'den KAP'a yapılan açıklama şöyle:

''Şirketimizin kamuya açıklanan son finansal tablolarına göre 31.12.2014 itibariyle personel sayısı, 2.572'si daimi olmak üzere toplam 3.040 kişidir. Erenler/Adapazarı Fabrikası'nın montaj ve boyahane süreçlerine odaklanması, Ankara Fabrikası'nın ise motor/ transmisyon üretim merkezi olarak faaliyetlerini sürdürmesi yönündeki çalışmalarımız kapsamında; Ankara'daki montaj ve boyahane bölümlerinde görevli olup, Sakarya fabrikamızda çalışmalarını sürdürmeyi tercih etmeyen 347 çalışanımızın işten ayrılması neticesinde bugün itibariyle daimi personel sayısı 2.304 kişi ve toplam personel sayısı 2.839 olmuştur. Ayrılan çalışanlarımıza tüm yasal hakları ödenmiş olup, yaklaşık maliyet 8 milyon TL tutarında olmuştur.''

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.