Turkcell'in yeni genel müdürü nasıl atanacak

Turkcell'in yeni genel müdürü nasıl atanacak

Turkcell'in yeni genel müdürü, 2 yabancı 2 de yerli üyenin içinde yer aldığı yönetim kurulunun gizli bir çalışması ile belirlenecek

A+A-

Turkcell'in yeni genel müdürü, 2 yabancı 2 de yerli üyenin içinde yer aldığı yönetim kurulunun gizli bir çalışması ile belirlenecek

Hürriyet'e açıklama yapan Turkcell Genel Müdür Vekili Kuruöz "Gizli bir çalışma sürüyor. Buradan çıkacak resme göre yeni genel müdür belirlenecek” dedi.

Turkcell’in 7 kişilik yönetim kurulunda devleti temsilen 5 isim yer alınca şirkette kamunun hatta hükümetin etkisinin arttığına dair eleştiriler yapılmıştı. 5 ay önce Turkcell'den istifa eden Süreyya Ciliv'in istifasının ardındaki önemli nedenlerden birisinin de bu olduğu ileri sürülmüştü.

Sürreyya Ciliv yerine vekil olarak atanan ve yeni dönemdeki adaylardan biri olarak gösterilen Turkcell Genel Müdür Vekili İlker Kuruöz yeni genel müdür ataması ile igili çalışmalar hakkında “Uyum içerisinde çalışıyoruz” yanıtını veriyor.

Kuruöz'ün açıklamasında yeni yönetim ile ilgili öne çıkan noktalar şu şekilde:

» Kurumsallaşma konusunda Turkcell Türkiye’deki en uç şirketlerden biri. Kurumsal yönetişim ilkeleri konusunda Turkcell ileri noktada.

» Yönetim kurulumuz ve onun etrafındaki bütün kurumlarımız, son derece verimli şekilde işliyor. Şirketin karar alma mekanizmaları yönetim kurulu ile profesyonelce ilerliyor. Ben şunu görüyorum. Turkcell, bugün yapacağı yatırımlarda hızlıca karar alıp, bunları hayata geçirir hale geldi. O yüzden işlerimizin karar süreçlerimizin etkin bir şekilde ilerlediğini görüyoruz. Uyum içerisinde çalışıyoruz.”

» Şu anda yönetim kurulunda 2 yabancı, 2 yerli üyenin olduğu aday seçim komitesi var. Aday seçim komitesi, bu çalışmayı gizli bir şekilde sürdürüyor. Onlar hem iç hem dış adayların değerlendirmelerini yapıyorlar. Buradan çıkacak resme göre seçim yapılacak. Şu anda süreç devam ediyor. Sonuçlanmasını bekliyoruz.”

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.