Whatsapp artık bilgisayarda

Whatsapp artık bilgisayarda

Cep telefonlarındaki anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp'ın ilk tarayıcı uygulamasını yayınladı.

A+A-

Whatsapp kullanıcılarının her zaman için ihtiyaç duyduğu ve merakla beklediği masaüstü uygulaması sonunda yayında. Resmi blog sayfasından da haberi duyuran Whatsapp yetkilileri, şu sözlerle Whatsapp'ın web versiyonunu tanıttı;

" Bugün, ilk kez, milyonlarca kullanıcımız WhatsApp'ı web tarayıcıları üzerinden kullanabilecek. WhatsApp Web, telefonunuzun basit bir uzantısıdır: web tarayıcısı telefonunuzdaki sohbetlerinizi ve mesajlarınızı yansıtır -- bu tüm mesajlarınız hala telefonunuzda aktif demektir.

Web tarayıcınızı WhatsApp Web'e bağlamak için, Google Chrome tarayıcınızda https://web.whatsapp.com adresini açın. Bir QR kodu göreceksiniz --- kodu WhatsApp'ta tarayın, ve bağlanın. Şimdi telefonunuzdaki WhatsApp'ı, WhatsApp Web'le eşleştirmiş oldunuz. WhatsApp Web'in çalışması için telefonunuzun internete bağlı kalması gerekmektedir ve telefonunuza WhatsApp'ın en güncel surümünü indirdiğinizden emin olun. Maalesef şu anda, Apple platformunun kısıtlamalarından dolayı WhatsApp Web'i iOS kullanıcılarımıza sunamıyoruz.

WhatsApp Web'in günlük yaşantınızda yararlı olacağını umarız."

Blog duyurusunda da bahsedildiği üzere Apple'ın kısıtlamalarından dolayı Whatsapp'ın yeni web versiyonunu iPhone kullanıcıları şimdilik kullanamayacak.

Nasıl aktif edilir

Android kullanıcılarının yapması gereken şey ise tarayıcılarından https://web.whatsapp.com adresine giderek oradaki QR kodu, Whatsapp uygulamalarında seçenekler menüsüne gelen "WhatsApp Web" kısmına okutmaları. Kurulum anında kendiliğinden gerçekleşiyor ve anında kullanıma başlayabiliyorsunuz.

 

Telefonunuzdaki WhatsApp uygulaması ile eş zamanlı çalışan web versiyonu, anlık bildirimler de verebiliyor. Ayrıca fotoğraf yollamanıza da olanak sağlıyor. Tabi tüm bunlardan faydalanabilmek için öncelikle WhatsApp uygulamanızı güncellemeniz gerekiyor.


Ek uygulama kullananlara 24 saatlik ceza

Kullanıcılar çoğu zaman ek uygulamalarla masaüstünde kullanmayı denese de sistemsel olarak engellerle karşılaşmış ve hiçbir zaman tam performans alamamıştı. Hatta Whatsapp bu ek uygulamaları kullananlara 24 saatlik kullanım engelli koymuştu. Whatsapp hesabınızın engellendiyse sebebi aşağıdakilerden herhangi biri olabilir;

  • WhatsApp Plus gibi Google Play'de olmayan ek uygulamalar kullanmanız
  • Adres defterinizde olmayan birine çok fazla mesaj yazmanız.
  • Kısa bir süre içerisinde birçok kişi tarafından engellenmeniz.
  • Adres defterinizde olmayan birçok kişiyle birden fazla grup oluşturmanız.
  • Aynı mesajı çok fazla kişiye göndermeniz.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.