Yünsa 2016'da da büyüyecek

Yünsa 2016'da da büyüyecek

Yünsa, 2016 yılında iç ve dış pazarlarda büyüme bekliyor

A+A-

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük yünlü kumaş üreticisi Yünsa, 2015 yılında sektörde yaşanan olumsuzluklara rağmen 2016’da iç ve dış pazarlarda büyüme beklendiğinin altını çizdi. Yünsa, 2015 yılında oluşturulan Yünsa Premium koleksiyonu ile dünya liderliği vizyonuna bir adım daha yaklaşacak.

 

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük yünlü kumaş üreticisi Yünsa, geride bıraktığımız 2015 yılında tüm dünyada yaşanan olumsuzluklara rağmen 2016’dan sektör adına umutlu. Yünsa’dan yapılan açıklamada, 2015 Kasım-Aralık döneminde Yünsa’nın siparişlerinin bir önceki yılın aynı dönemine göre arttığı belirtildi. Şirketin ana ihracat pazarlarının bulunduğu Avrupa’da durgunluğun sona ermesi ile tekstil sektörünün tekrar canlanacağının tahmin edildiği belirtildi. İç piyasalarda da perakende sektörünün tekrar ivme kazanmaya başlamasıyla 2016’da Yünsa’nın dünya liderliği vizyonuna bir adım daha yaklaşacağı kaydedildi.

Yünsa’dan yapılan açıklamada Yünsa’nın sürdürebilir kârlı büyüme odağı ile segment transferi, ticari mükemmellik projeleri ve pamuklu kumaşta Yünsa Touch koleksiyonu ile müşteri ve ürün yelpazesini güçlendirdiği belirtildi. Üst segment pazarında 2015 yılında oluşturulan Yünsa Premium koleksiyonu ile 2016 yılında iç ve dış pazarlarda büyüme beklendiğinin altı çizildi.

Uluslararası satış ağı ile dünyada 400’ün üzerinde müşteriye dokunuyor

Uluslararası satış ağı ile üretim ve servis kalitesi, hız, esneklik ve tasarım çalışmalarını ara vermeden yürüten ve dünyada
400’ün üzerinde müşteriye Türk markasını tanıtan Yünsa’nın 50’den fazla ülkeye ihracat yaptığı kaydedildi.
Yünsa yetkilileri, 3 yıldır sürdürdükleri verimlilik çalışmalarının meyvelerini almaya başladıklarını, verimlilik ve kalite
için yapılan çalışmalar ile 2016 yılında olası iş artışına karşı hazır olduklarını belirttiler. Enerji verimliliğinden, makine verimliliğine, süreç yönetiminden iş günü verimliliğine kadar birçok alanda projeler yürüten Yünsa, bu alandaki başarısını aldığı ödüllerle de pekiştiriyor. 2014 yılında TC Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Verimlilik Ödülleri’nde birincilik ödülü alan Yünsa, geçen yıl da 2. Yalın/ 6 Sigma Proje Yarışması’nda aldığı Jüri Özel Ödülü ile sürdürdü.  

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.