Ahmet Özal HDP'den aday oluyor

Ahmet Özal HDP'den aday oluyor

Eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal'ın 2015 genel seçiminde HDP'den aday olacağı iddia edildi.

A+A-

Eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal'ın 2015 genel seçiminde HDP'den aday olacağı iddia edildi. Ahmet Özal'ın dün Diyarbakır Milletvekili Altan Tan’la öğle yemeğinde bir araya geldiği ve HDP adaylığına sıcak baktığını belirtildi.

HDP'nin sürpriz adayları

2015 genel seçiminde sürpriz adaylar göstermeye hazırlanan HDP parti yönetimi, hem 7 Haziran’daki genel seçimlerde yüzde 10’luk seçim barajını aşmak hem de ‘Türkiye partisi’ hedefi için sürpriz isimlere adaylık teklifi götürmeyi tartışıyor. Parti, AK Parti’nin kurucu isimlerinden ve muhafazakâr Kürt tabanında önemli bir karşılığı bulunan Dengir Mir Mehmet Fırat’ı Mersin’den aday gösterecek. Ancak vitrinde boy gösterecek isimler Fırat’la sınırlı kalmayacağı benziyor. Gündemde başka sürpriz isimler de var.

Ahmet Özal adaylığa sıcak

Bunlardan biri parti tabanının büyük sempati duyduğu merhum Turgut Özal’ın oğlu ve Ana Parti Genel Başkanı Ahmet Özal. Kısa süre önce Ana Parti’yi kuran ve seçim ittifaklarına açık olduğu mesajını veren Ahmet Özal, dün Diyarbakır Milletvekili Altan Tan’la öğle yemeğinde bir araya geldi ve HDP adaylığına sıcak baktığını belirtti. Alınan bilgilere göre, Altan Tan da parti tabanının Turgut Özal’a duyduğu sempatiye işaret etti ve kendisinin partilerinde siyaset yapmasından memnuniyet duyacağını vurguladı.

HDP’liler ayrıca CHP’nin önemli isimlerinden eski Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Celal Doğan ve Dünya Ehli Beyt Vakfı Başkanı Fermani Altun’a da adaylık teklifi götürdü. Doğan’ın teklife sıcak baktığı, Altun’dan ise henüz cevap gelmediği belirtiliyor. HDP’nin Mehmet Altan, Hasan Cemal, Nuray Mert, Mücahit Bilici, Faruk Ünsal ve Süleyman Çelik gibi kamuoyunun yakından tanıdığı isimlere de teklif götüreceği ifade ediliyor.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.