"Azınlık hükümeti olabilir"

"Azınlık hükümeti olabilir"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Koalisyon görüşmelerinden olumlu sonuç çıkmaması halinde, dışarıdan destekli bir azınlık hükümetiyle hemen seçime gidilmesi mümkün" dedi

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin'den Endonezya'ya giderken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, koalisyon görüşmelerinden olumlu sonuç çıkmaması halinde, dışarıdan destekli bir azınlık hükümetiyle hemen seçime gidilmesi sinyali verdi.

Koalisyon süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, azınlık hükümeti konusunda şunları söyledi:

"Benim karşı olduğum kalıcı azınlık hükümetidir. Seçime götürmek kaydıyla bir azınlık hükümeti pekala mümkündür. Kendisine görev verilen bir partiye diğer bir partinin veya partilerin dışarıdan destek vermesi suretiyle oluşturulacak bir azınlık hükümeti ülkeyi seçime götürebilir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çözüm süreciyle ilgili sorulara da cevap verdi.

"Ne yazık ki çözüm sürecini istismar edenler çıktı. Bedelini son yapılan seçimlerde ağır ödedik” diyen Erdoğan, “’Sandıklarda tehdit yoktu sıkıntı yaşanmadı’ iddiaları doğru değil. Tehdit vardı, bizzat bize gelip anlatanlar oldu. Bundan sonra çözüm sürecinin istismarına müsaade edilmemeli” dedi.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.