DGZTE ve HURGZ hisselerinde sert düşüş

DGZTE ve HURGZ hisselerinde sert düşüş

Hürriyet Gazetecilik'in Doğan Gazetecilik'i devralarak birleşme kararının SPK'dan onay alamamasının ardından Doğan Gazetecilik ve Hürriyet güne kayıpla başladı

A+A-

Hürriyet Gazetecilik'in Doğan Gazetecilik'i devralarak birleşme kararının Sermaye Piyasası Kurulu'ndan (SPK) onay alamamasının ardından Doğan Gazetecilik yüzde 9.43, Hürriyet yüzde 4.41 kayıpla açıldı.

Doğan Gazetecilik hisseleri taban fiyat olan 1.92 liraya inerken, Hürriyet hisseleri 0.66 liraya geriledi.

SPK'nın dün yayımlanan haftalık bülteninde, "Birleşme işlemi için hazırlanan duyuru metnine Kurulumuzca onay verilmesi talebinin, Kurulumuzca ilgili şirketler nezdinde yürütülen incelemenin sonuçlandırılmasını takiben birleşmeye ilişkin yeni bir başvuru yapılması durumunda değerlendirilmek üzere bu aşamada işlemden kaldırılmasına karar verilmiştir" denildi.

Hürriyet Gazetecilik yetkilileri açıklamada belirtilen "şirketlerle ilgili yürütülen bir incelemenin" kendilerine ulaşmadığını, konuyla ilgili başka detay bilmediklerini söylediler.

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.