Doğan'dan kriz çığırtkanlığına cevap

Doğan'dan kriz çığırtkanlığına cevap

Doğan Holding, hükümete yakın bazı yayın organlarında, "dövizdeki yükselişten para kazanmak için kriz çığırtkanlığı yapıyor" haberleri için açıklama yaptı

A+A-

Doğan Holding, bazı gazetelerde Aydın Doğan'dan kriz cevabı Onursal Başkanı Aydın Doğan'ı itham eden yayınlarla ilgili bir açıklama yaptı. D

oğan Holding Kurumsal İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahter Kutadgu tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Bugün bazı gazetelerde, fotoğrafı da kullanılarak, Grubumuzun Onursal Başkanı Sayın Aydın Doğan’ı “kriz çığırtkanlığı yapmak, kabus senaryoları yazmak ve döviz yükselince para kazanmakla” itham eden, tamamen gerçek dışı ve hayali iddialara yer verilmiştir.

Dövizin Türk lirası karşısında değer kazanması sadece Türk ekonomisine değil, üretim yapmak için dövizle girdi almak zorunda olan Doğan Holding’e de ilave külfet yüklemektedir. Uluslararası bağımsız denetim kurumlarınca onaylanan ve bugün kamuoyuna açıklanan bilançolarımızı okuma ehliyetine sahip herkesin kolaylıkla göreceği gibi, dövizin Türk lirası karşısında aşırı değerlenmesi kurumumuza kar olarak değil net zarar olarak yansımaktadır.

Dövizdeki bu gelişmelerin sebebi bellidir ve esasen Hükümetimiz yetkililerince açıklanmıştır. Buna rağmen ekonomideki gidişi Doğan Grubu yayınlarına bağlamak haksız ve insafsız bir aldatmacadır. Halkımızın tümünü ilgilendiren bir konuda toplumdan bilgi saklanması ve gerçeklerin tersyüz edilmesi bazı yayın gruplarına yakışabilir, ama Grubumuz yayınlarını bu kategoride görmek, mizah anlayışını zorlamaktan başka bir işe yaramayacaktır "

 

DOĞAN HOLDİNG, AYTEMİZ AKARYAKIT İÇİN NE KADAR ÖDEDİĞİNİ AÇIKLADI

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.